Jesteś tutaj: Home

Cały czas bez wicewojewody

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 28 grudzień 2015 22:36

Premier Beata Szydło nadal nie powołała zastępcy dla wojewody Mikołaja Bogdanowicza. Funkcję tę miał objąć lider toruńsko-włocławskiej Solidarności Jacek Żurawski. Z tą nominacją jak ustaliliśmy pojawiły się jednak problemy.

 

Gdy Mikołaj Bogdanowicz otrzymał 8 grudnia nominację, politycy Prawa i Sprawiedliwości zapewniali, że jego zastępce premier powoła do końca tygodnia. Minęły trzy tygodnie i wicewojewoda nadal nie został powołany. Największe szansę dawano związanemu z NSZZ Solidarność Jackowi Żurawskiemu, ale jak się dowiedzieliśmy, pojawiły się pewne problemy z ostateczną jego nominacją.

 

To stanowisko może ostatecznie zatem objąć ktoś inny. Z ustaleń wewnątrz PiS wynika, iż powinien być to kandydat reprezentujący okręg toruńsko-włocławski, czyli część województwa położoną na wschód od Wisły. Wśród nazwisk branych pod uwagę znajduje się były wojewoda Józef Ramlau.

 

Kosma Złotowski

Radio Maryja o działaniach posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego:

Jedyną grupą, która naprawdę straci na tych przepisach, będą przestrzegające prawa małe i średnie firmy, które często funkcjonują na granicy opłacalności. Odebranie im jednolitego narzędzia, które pozwala im konkurować na rynku europejskim, to ich faktyczna likwidacjazaznaczył Kosma Złotowski.

 

Więcej o sprawie przeczytać można pod tym linkiem

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.