Jesteś tutaj: Home

Polska na świeczniku Unii Europejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 10 styczeń 2016 22:58

Na środę planowane jest specjalne posiedzenie Komisji Europejskiej, które poświęcone ma być sytuacji wewnętrznej w Polsce. Zapewne wkrótce odbędzie się również debata w Parlamencie Europejskim poświęcona demokracji w Polsce.

Według niemieckiej gazety ,,Frankfurter Allgemeine Sonnstagszeitung” w Brukseli rozważane jest uruchomienie po raz pierwszy w historii Unii Europejskiej mechanizmu kontroli praworządności. Bruksela ma być bowiem bardzo zaniepokojona zmianami w Trybunale Konstytucyjnym.

 

W ostatnim czasie Polska była krytykowana przez kilku unijnych polityków, wśród których prym wiedzie Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schultz, który porównał naszą demokrację do podobnej Władimirowi Putinowi w Rosji. Tego typu wypowiedzi spotykają się z kolei z krytyką w Polsce.

 

Nowe światło na niemieckie media

O potrzebie debaty na temat Polski w Brukseli niemieccy politycy mówią już od kilku tygodni. Wydarzenia z ostatniego tygodnia sytuację nieco jednak komplikują; okazało się bowiem, że przez kilka dni niemieckie media ukrywały przed opinią publiczną informacje o przestępstwach seksualnych, których w noc sylwestrową mieli dopuścić się imigranci. Informację tę przed społeczeństwem zataiła państwowa telewizja, w imię poprawności politycznej nawołującej do przyjmowania przybyszów, co wywołało w Kolonii zamieszki.

 

Jeżeli w Parlamencie Europejskim zostanie podjęta dyskusja na temat demokracji w Polsce, to zapewne polscy europosłowie będą nawiązywać do incydentu z niemieckimi mediami, gdyż jak można usłyszeć od polityków PiS – taka sytuacja w Polsce byłaby nie do pomyślenia.

 

Sojusznik z Karpat

Zapewne Polska będzie mogła liczyć na wsparcie węgierskich polityków; ten kraj jest w Brukseli krytykowany dość często. Kilka dni temu miało miejsce w Polsce nieformalne spotkanie szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego i szefa partii rządzącej na Węgrzech Fidesz, a jednocześnie premiera tego kraju Victora Orbana.

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.