Zmiany związane będą głównie z uruchomieniem linii tramwajowej do Fordonu. Do pętli Łoskoń dojadą linie 3 i 5, zaś Niepodległości 7 i 10.
Z punktu widzenia linii autobusowych
51 - bez zmian, zwiększenie ilości kursów
52 - bez zmian, ograniczenie częstotliwości
53 - nowy układ: Dworzec Błonie - Schulza - Szubińska - Solskiego - Wojska Polskiego - Łukasiewicza
54 - bez zmian, wprowadzenie cyklicznego rozkładu jazdy
55 - bez zmian, zmniejszenie ilości kursów
56 - od Zbożowego Rynku wydłużenie do pętli Glinki BFM przez Kujawską, Wojska Polskiego, Magnuszewską, Glinki z wybranych kursach do Parku Przemysłowego lub przez Garbary.
57 - bez zmian
58 - bez zmian, zmniejszenie częstotliwości
59 - bez zmian, w oznaczonych kursach do pętli Łęgonwo przez Zachem
60 – Nowy układ: Błonie – Szubińska – Wały Jagiellońskie - Bernardyńska – 3 Maja – Markwarta (powrót Al. Ossolińskich – Paderewskiego – Staszica) –Sieńki – Moniuszki – Skłodowskiej-Curie – Bałtycka - Morska
61 – Nowy układ: Rekinowa – Kolbego – Grunwaldzka - Garbary – Focha – Kruszwicka – Stroma – Skorupki – Ugory – Solskiego – Wojska Polskiego – Kapuściska.W wybranych kursach trasa wydłużona: Mokra. Wprowadzenie autobusów przegubowych
62 - uruchomienie linii w dni powszednie na trasie: Garbary - Nakielska - Lisia, wybrane kursy wydłużone do Belmy. Autobusy przegubowe..
64 - wydłużenie linii od Skłodowskiej/Curie-Bałtycka do pętli Przemysłowa przez Łęczycką, Fordońską.