Jesteś tutaj: Home

ARiMR padł łupem politycznym Solidarnej Polski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 21 styczeń 2016 10:32

Tak jak przewidywaliśmy przed tygodniem, dyrektorem kujawsko-pomorskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa została Katarzyna Kaczmarek-Sławińska, związana z Solidarną Polską. Ta nominacja budzi duże emocje w Prawie i Sprawiedliwości.

Jednym działaczom PiS nie podobają się kompetencje nowej dyrektor, gdyż w ich opinii może nie podołać zadaniom związanych z informatyzacją dopłat dla rolników. W rezultacie może wywołać to niepokoje społeczne wśród kujawsko-pomorskich rolników, a to odbije się na poparciu tego ugrupowania w tej grupie społecznej i ułatwić może odrodzenie się PSL. Politycy PiS, którzy obiecywali rolnikom ,,dobrą zmianę”, obawiają się, iż wyborcy zarzucą im niewypełnienie obietnic.

 

Druga grupa przeciwników Kaczmarek-Sławińskiej, to osoby wypominającej jej liczne intrygi, z okresu, gdy należała do Prawa i Sprawiedliwości. Wobec nowej dyrektor ARiMR padają zdecydowane słowa, iż miała niszczyć struktury lokalne od środka.

 

Ta nominacja odbić się może na dalszym spadku poparcia dla posła Tomasza Latosa, jako szefa struktur PiS w okręgu bydgoskim. Działacze zarzucają mu, iż nie potrafił podjąć działań, które by tę kontrowersyjną nominację zablokowały. W PiS coraz więcej się mówi, o możliwej cichej koalicji parlamentarzysty z Solidarną Polską, która w Inowrocławiu współrządzi już w jawnej koalicji z Platformą Obywatelską.

 

Kosma Złotowski

Klęska. Upadek. Powstanie Warszawskie. Ale skoro klęska, skoro upadek, dlaczego komuniści przez cały okres Prylu usiłowali wymazać powstanie z historii? Przecież jeśli była to klęska, to klęska „reakcyjnego Londynu”. A jednak taka narracja się nigdy nie przebiła. 1 sierpnia warszawiacy zawsze spotykali się na Powązkach. Zawsze, przez cały okres komunizmu, pamiętali. Pamiętali nie tylko klęskę, pamiętali - przede wszystkim - WALKĘ.

Czytaj więcej: Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.