Jesteś tutaj: Home

Trwa bój o regionalne media publiczne

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne niedziela, 24 styczeń 2016 22:41

Przed dwoma tygodniami na łamach lokalnego portalu Gazety Wyborczej ukazał się tekst pt. ,,Czy bydgoscy posłowie PiS obronią szefów mediów regionalnych?" Stał się on swego rodzaju manifestem politycznym, wołającym o zakonserwowanie układu w TVP Bydgoszcz i Radiu PiK.

 

To będzie pierwszy test na ich podmiotowość – tymi mogącymi grać na ambicjach posłów słowami zaczyna się tekst w Gazecie Wyborczej.

 

Autor tekstu apeluje w ciekawy sposób osobiście do posła Tomasza Latosa, szefa struktur PiS w okręgu bydgoskim - Trudno sobie wyobrazić, żeby Tomasz Latos, poseł i szef lokalnego PiS, nie stanął w obronie Wojtczaka i Pietraszaka. Wrzuciłem w wyszukiwarkę telewizji i radia nazwisko "Latos". W PiK-u wyświetla się 105 razy, w TVP Bydgoszcz - ponad 300. Nie jestem w stanie policzyć tych wszystkich rozmów dnia, wywiadów, dyskusji z różnymi politykami, relacji z konferencji prasowych itp.

 

Argument w mojej opinii słaby, gdyż od mediów publicznych powinniśmy oczekiwać przede wszystkim pokazania rzetelnego obrazu województwa. Niestety jak już wcześniej pisałem, program informacyjny TVP Bydgoszcz ,,Zbliżenia” w swojej relacji z sesji budżetowej Sejmiku, ukrył przed opinią publiczną informacje, o trudnej sytuacji województwa. Wielu bydgoszczan od dłuższego czasu zresztą kieruje pod adresem telewizji zarzuty, iż sprzyja ona układowy politycznemu, który sprawuje władze w Zarządzie Województwa.

 

Jeśli nasi posłowie PiS przyzwolą, by ich minister bez powodu wyrzucił choćby jednego dziennikarza z regionalnych mediów, od tej chwili już nie będą zasługiwali na zaszczytny tytuł wybrańców ludu. Staną się tylko bezwolnymi maszynkami do głosowania – wręcz straszy parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości felietonista Wyborczej.

 

W ostatnich dniach zauważyć można, iż wobec posła Tomasza Latosa, który jak można wywnioskować, będzie miał kluczowe znaczenie przy decydowaniu o przyszłości regionalnych mediów publicznych, stosowana jest taktyka zachęt. Lokalnego lidera PiS oraz wojewodę Bogdanowicza telewizja regionalna pokazywała w ostatnich dniach w sposób szczególny.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.