Jesteś tutaj: Home

Rusza zbiórka podpisów o referendum ogólnokrajowe w sprawie przyjmowania imigrantów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 26 styczeń 2016 19:50

Posłowie klubu Kukiz15 rozpoczynają zbiórkę podpisów, o rozpisanie referendum, na drodze którego Polacy mieliby wypowiedzieć się, czy zgadzają się na przyjęcie przynajmniej kilku tysięcy imigrantów, na co zgodził się rząd PO-PSL. W naszym regionie podpisy zbierać będzie Młodzież Wszechpolska.

 

Inicjatywa referendalna przysługuje m.in. 500 tys. obywateli RP. I na takiej drodze posłowie Kukiz15 chcą wnieść projekt rozpisania referendum do Sejmu. Następnie ta izba parlamentu będzie musiała wyrazić zgodę na rozpisanie referendum.

 

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości prezentuje pogląd, iż nie ma argumentów, aby wycofać się z zobowiązań, które przyjął rząd PO w zakresie kwot imigranckich. My chcemy tego argumentu dostarczyć poprzez wyniki referendów – tłumaczy nam młody poseł Adam Andruszkiewicz, prezes Młodzieży Wszechpolskiej - Uważamy, że referendum pozwoli Polakom na wyrażenie opinii w tej sprawie. Jeżeli zachód chce nas uczyć demokracji, to my chcemy z niej skorzystać, dając obywatelom możliwość wypowiedzenia się w sprawie przyjmowania imigrantów.

 

 

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.