Jesteś tutaj: Home

Toruń stworzy metropolie z Grudziądzem i Włocławkiem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 30 styczeń 2016 00:12

Na tak absurdalny pomysł wpadł senator Platformy Obywatelskiej Przemysław Termiński, który zaprosił prezydentów tych trzech miast do wsparcia jego inicjatywy. Taki związek miałby mieć ponad 500 tys. mieszkańcy, czyli spełnić wymóg ludnościowy zapisany w ustawie o związkach metropolitarnych.

Gorzej będzie już ze spełnieniem przesłanek zdroworozsądkowych, gdyż oparcia związku metropolitarnego o prawie pół województwa, ciężko liczyć, że ktokolwiek w rządzie uważa za poważny.

 

Senator Termiński twierdzi jednak, że Toruń musi mieć plan ,,b” na wypadek, gdyby nie udało się porozumieć z Bydgoszczą na wspólną metropolię. O to w tym momencie jest trudno, gdyż bydgoscy samorządowcy mając doświadczenia ze współpracy z Toruniem w związku ZIT, chcą tworzyć samodzielną Metropolię Bydgoską. Bydgoszcz ze swoim obszarem funkcjonalnym spełnia bez problemu wszelkie przesłanki, aby być metropolią.

 

Kosma Złotowski

Radio Maryja o działaniach posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego:

Jedyną grupą, która naprawdę straci na tych przepisach, będą przestrzegające prawa małe i średnie firmy, które często funkcjonują na granicy opłacalności. Odebranie im jednolitego narzędzia, które pozwala im konkurować na rynku europejskim, to ich faktyczna likwidacjazaznaczył Kosma Złotowski.

 

Więcej o sprawie przeczytać można pod tym linkiem

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.