Jesteś tutaj: Home

Nasi posłowie biorą się lobbing na rzecz dróg wodnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 02 luty 2016 14:28
źródło: YouTube / Paweł Skutecki

W ubiegłym tygodniu poseł Paweł Skutecki z Kukiz15 złożył w Sejmie wniosek o powołanie Zespołu ds. Narodowego Programu Rewitalizacji, Rozwoju i Wykorzystania Potencjału Gospodarczego Polskich Rzek. Jego członkami mają zostać parlamentarzyści z całej Polski, którzy chcą rozwoju dróg wodnych, przy tej okazji podjęte mają zostać również zabiegi o szlaki przebiegające przez nasz region.

W Bydgoszczy krzyżują się dwie ważne drogi wodne E-40 i E-70. Przez miasto przebiega też ważna magistrala kolejowa łącząca Morze Bałtyckie z Morzem Adriatyckim, co stwarza doskonałą lokalizację dla budowy portu multimodalnego.

 

- W XV wieku Bydgoszcz przeżywała złote czasy dzięki Brdzie. Gdy po najeździe szwedzkim miasto podupadło, kolejnym impulsem do rozwoju była budowa Kanału Bydgoskiego – wyjaśnia w materiale filmowym zamieszczonym na YouTube poseł Paweł Skutecki. W jego opinii drogi wodne mogą być ponownie impulsem do rozwoju całego regionu.

 

Istnieje duża szansa, iż jedno z pierwszych posiedzeń zespołu odbędzie się w Bydgoszczy. Koncepcja powołania zespołu konsultowana była z lokalnym środowiskiem naukowym. Wśród członków zespołu znaleźć ma się również poseł Piotr Król z PiS.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.