Jesteś tutaj: Home

Sejmik chce bronić bytu województwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 15 luty 2016 11:55

Na dzisiejsze obrady Sejmiku Województwa wniesiono projekt stanowiska o zachowanie obecnego podziału administracyjnego kraju. Czyli również o zachowanie dalszego bytu województwa kujawsko-pomorskiego.

Od pewnego czasu w Bydgoszczy pojawiają się głosy iż kujawsko-pomorskie powinno się rozpaść. Przyczyną takich opinii ma być niesprawiedliwa polityka rozwojowa Zarządu Województwa, gdzie od początku funkcjonowania kujawsko-pomorskiego dominują politycy toruńscy.
 
Wśród rewizjonistów bydgoskich prym wiedzie poseł Paweł Skutecki, który za cel polityczny stawia utworzenie województwa bydgoskiego. Jego wypowiedzi nie były traktowane poważnie. Dzisiejszy ruch na sesji Sejmiku pokazuje, iż obawy o przyszłość województwa mają miejsce. W rezultacie poseł Skutecki zaczyna się przebijać ze swoimi poglądami. 

 

Kosma Złotowski

Radio Maryja o działaniach posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego:

Jedyną grupą, która naprawdę straci na tych przepisach, będą przestrzegające prawa małe i średnie firmy, które często funkcjonują na granicy opłacalności. Odebranie im jednolitego narzędzia, które pozwala im konkurować na rynku europejskim, to ich faktyczna likwidacjazaznaczył Kosma Złotowski.

 

Więcej o sprawie przeczytać można pod tym linkiem

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.