Jesteś tutaj: Home

Kolejne głosy nawołujące do rozpadu województwa

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 17 luty 2016 20:44

Do separatystycznego głosu radnych PiS na Kujawach Wschodnich, dołącza również lewica. Przewodniczący włocławskiego klubu radnych SLD Krzysztof Kukucki postuluje o powstanie województwa włocławsko-płockiego.

Nastroje wewnątrz województwa kujawsko-pomorskiego dawno nie były tak złe. Głównie chodzi o brak poczucia wspólnotowości, który wywołany jest niesprawiedliwym podziałem środków unijnych. Stąd też inicjatywa ustanowienia św. Jana Pawła II patronem województwa może wydawać się trochę desperackim krokiem.

 

Jeden z liderów lewicy Krzysztof Kukucki publicznie stwierdził, iż dla Włocławka każde rozwiązanie będzie lepsze od dalszego trwania w kujawsko-pomorskim. Kukucki zarzuca Zarządowi Województwa marginalizowanie Włocławka.

 

Co ciekawe, na poniedziałkowej sesji Sejmiku, do podjęcia stanowiska, które miałoby przeciwstawiać się jakimkolwiek zmianom w podziale administracyjnym, nawoływał włocławski radny SLD Stanisław Pawlak.

 

Jako pierwszy publicznie o trudnej sytuacji politycznej w województwie mówił w jednej z audycji TVP Bydgoszcz przewodniczący Rady Miasta Włocławka z PiS Jarosław Chmielewski. Zarzucił on zawłaszczanie środków finansowych przez Toruń i sugerował powstanie przeciwwagi w postaci osi: Włocławek, Inowrocław, Bydgoszcz.

 

Kosma Złotowski

Klęska. Upadek. Powstanie Warszawskie. Ale skoro klęska, skoro upadek, dlaczego komuniści przez cały okres Prylu usiłowali wymazać powstanie z historii? Przecież jeśli była to klęska, to klęska „reakcyjnego Londynu”. A jednak taka narracja się nigdy nie przebiła. 1 sierpnia warszawiacy zawsze spotykali się na Powązkach. Zawsze, przez cały okres komunizmu, pamiętali. Pamiętali nie tylko klęskę, pamiętali - przede wszystkim - WALKĘ.

Czytaj więcej: Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.