Jesteś tutaj: Home

Kolejne głosy nawołujące do rozpadu województwa

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 17 luty 2016 20:44

Do separatystycznego głosu radnych PiS na Kujawach Wschodnich, dołącza również lewica. Przewodniczący włocławskiego klubu radnych SLD Krzysztof Kukucki postuluje o powstanie województwa włocławsko-płockiego.

Nastroje wewnątrz województwa kujawsko-pomorskiego dawno nie były tak złe. Głównie chodzi o brak poczucia wspólnotowości, który wywołany jest niesprawiedliwym podziałem środków unijnych. Stąd też inicjatywa ustanowienia św. Jana Pawła II patronem województwa może wydawać się trochę desperackim krokiem.

 

Jeden z liderów lewicy Krzysztof Kukucki publicznie stwierdził, iż dla Włocławka każde rozwiązanie będzie lepsze od dalszego trwania w kujawsko-pomorskim. Kukucki zarzuca Zarządowi Województwa marginalizowanie Włocławka.

 

Co ciekawe, na poniedziałkowej sesji Sejmiku, do podjęcia stanowiska, które miałoby przeciwstawiać się jakimkolwiek zmianom w podziale administracyjnym, nawoływał włocławski radny SLD Stanisław Pawlak.

 

Jako pierwszy publicznie o trudnej sytuacji politycznej w województwie mówił w jednej z audycji TVP Bydgoszcz przewodniczący Rady Miasta Włocławka z PiS Jarosław Chmielewski. Zarzucił on zawłaszczanie środków finansowych przez Toruń i sugerował powstanie przeciwwagi w postaci osi: Włocławek, Inowrocław, Bydgoszcz.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.