Jesteś tutaj: Home

Marszałek zagra w poniedziałek obwodnicą Brześcia Kujawskiego?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 12 marzec 2016 14:33

Przebieg poniedziałkowej nadzwyczajnej sesji Sejmiku czas owiany jest pewną nutką tajemnicy. Wiemy, że dla radnych przewidziano wystąpienia po 3 minuty, zaproszeni goście mając mieć 7 minut. Kogo dokładnie zaproszono? Tego nie wiedzą sami radni, przynajmniej z okręgu bydgoskiego.

Ustaliliśmy, że 7 minut na wypowiedź otrzymają parlamentarzyści, również z okręgu bydgoskiego, stąd też ich obecność tego dnia we Włocławku wydaje się bardzo istotna. Dyskusję rozpocznie marszałek Piotr Calbecki, który zapewne przedstawi jakieś propozycje dla samorządów. Na szczegóły przyjdzie nam zapewne poczekać aż do samej sesji. Po projekcie stanowiska, o którym pisaliśmy już w czwartek, można wnioskować iż marszałek nie przyzna się, iż Toruń i powiat grudziądzki w perspektywie finansowej 2007-2013 byli faworyzowani. Stanowisko wskazywać ma bowiem, iż błędna jest metrologia liczenia funduszy na mieszkańca.

 

Przed sesją ma zostać podpisane również porozumienie pomiędzy Województwem Kujawsko-Pomorskim a gminą Brześć Kujawski, która dotyczy połączenia dróg wojewódzkich nr 265 i 270.

Treść tego porozumienia nie jest obecnie upubliczniona – z racji, iż te dwie drogi łączą się w mieście Brześć Kujawskim, można podejrzewać, że mowa tutaj o budowie południowej obwodnicy tego miasta. Nie wiemy jednak czy będzie to porozumienie czysto intencyjne, czy marszałek poszuka formy, aby zagwarantować Brześciowi środki finansowe na ten cel już dzisiaj.

 

Kosma Złotowski

Klęska. Upadek. Powstanie Warszawskie. Ale skoro klęska, skoro upadek, dlaczego komuniści przez cały okres Prylu usiłowali wymazać powstanie z historii? Przecież jeśli była to klęska, to klęska „reakcyjnego Londynu”. A jednak taka narracja się nigdy nie przebiła. 1 sierpnia warszawiacy zawsze spotykali się na Powązkach. Zawsze, przez cały okres komunizmu, pamiętali. Pamiętali nie tylko klęskę, pamiętali - przede wszystkim - WALKĘ.

Czytaj więcej: Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.