Jesteś tutaj: Home

Nowy przewodniczący SLD chce województwa włocławskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 20 marzec 2016 00:18

W sobotę odbywał się wyborczy zjazd Rady Miejskiej SLD we Włocławku. Nowym przewodniczącym miejskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej został Krzysztof Kukucki, który kilka dni temu na naszych łamach krytykował stanowczo politykę marszałka województwa.

Kukucki jest również przewodniczącym Klubu Radnych SLD w Radzie Miasta Włocławka. W głosowaniu uzyskał wyższe poparcie od dwójki kontrkandydatów: Joanny Hofman-Kupisz i Zbigniewa Kłosa. Dotychczasowy przewodniczący Mieczysław Waraksa nie ubiegał się o funkcję ponownie.

 

Przed kilkoma dniami Krzysztof Kukucki w rozmowie z nami zapowiedział, iż wraz z radnymi Prawa i Sprawiedliwości zamierza doprowadzić do konsultacji z mieszkańcami Włocławka w sprawie odłączenia miasta z województwa kujawsko-pomorskiego. W piątek na Facebook-u Kukucki postawił sobie jednak jeszcze dalej idący cel polityczny, utworzenia województwa włocławskiego:

 

 

Zdaniem młodego samorządowca jego realizacja jest możliwa, gdyż o pewnych zmianach w podziale administracyjnym kraju myślą politycy PiS, na czym mógłby skorzystać również Włocławek. Kukucki zauważa również, iż rząd ma plan centralizacji środków unijnych oraz myśli o przyśpieszonych wyborach samorządowych, co może być mocnym argumentem dla zmiany podziału administracyjnego kraju.

 

Przeciwko zmianom granic kujawsko-pomorskiego opowiedział się natomiast goszczący na Radzie Miejskiej SLD we Włocławku europoseł Janusz Zemke.

 

Kosma Złotowski

Radio Maryja o działaniach posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego:

Jedyną grupą, która naprawdę straci na tych przepisach, będą przestrzegające prawa małe i średnie firmy, które często funkcjonują na granicy opłacalności. Odebranie im jednolitego narzędzia, które pozwala im konkurować na rynku europejskim, to ich faktyczna likwidacjazaznaczył Kosma Złotowski.

 

Więcej o sprawie przeczytać można pod tym linkiem

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.