Jesteś tutaj: Home

Złotowski pyta Komisję Europejską o linie nr 356

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 21 kwiecień 2016 11:53

W przyjętym 16 grudnia 2014 roku przez Komisję Europejską Regionalnym Programie Operacyjnym zapisano rewitalizację linii kolejowej nr 356 na kujawsko-pomorskim odcinku. Działania Zarządu Województwa idą jednak w kierunku, aby tej inwestycji z RPO nie zrealizować, dlatego też interwencje w Komisji Europejskiej podejmuje europoseł Kosma Złotowski.

Zanim Bruksela zaakceptowała Regionalny Program Operacyjny prowadzone były długie negocjacje, podczas których organizacje społeczne oraz samorządowcy z zachodniej części województwa zabiegały o zapisanie rewitalizacji linii kolejowej nr 356 na odcinku Bydgoszcz – Szubin – Kcynia – granica województwa.

 

Kosma Złotowski / Fot: European Union

 

Opracowany przez Zarząd Województwa Plan Spójności Komunikacyjnej Drogowej i Kolejowej oraz publiczne wypowiedzi marszałka Piotra Całbeckiego świadczą, że ten plan z dużym prawdopodobieństwem nie zostanie zrealizowany.

 

Z tego też powodu europoseł Kosma Złotowski zwrócił się do Komisji Europejskiej z interpelacją, w której pyta czy UE będzie próbowała wyegzekwować zapisy RPO, w których zakłada się rewitalizację linii kolejowej nr 356.

 

W sobotę do Szubina dojechał z Bydgoszczy pociąg specjalny zorganizowany przez Turystykę Kolejową TurKol.pl

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.