Jesteś tutaj: Home

Wojewoda apeluje o nieprzenoszenie sporu sejmowego na samorząd

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 28 kwiecień 2016 16:13

W związku z przyjętym wczoraj przez Radę Miasta stanowiskiem dotyczącym sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego, oświadczenie wydał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Apeluje on do samorządowców o niewprowadzanie zamętu w porządku prawnym.

 Wojewoda podkreśla, że w przenoszenie sporu politycznego na poziom samorządowy nie służy rozwiązywaniu problemów społeczności lokalnej – czytamy w oświadczeniu wojewody.

 

Mając powyższe na uwadze Wojewoda apeluje do Rady Miasta Bydgoszczy i innych samorządów województw kujawsko-pomorskiego o niepodejmowanie działań, które mogą powodować zamęt w sferze stanowienia i stosowania prawa poprzez nawoływanie do respektowania stanowisk Trybunały Konstytucyjnego, które nie weszły do porządku prawnego – czytamy dalej.

 

Wojewoda zapowiada, że będzie eliminował z obrotu prawnego uchwały, które nie są zgodne z obowiązującym w Polsce prawem.

 

- Prosiłbym, aby samorządy nie podejmowały uchwał, które mają na celu przenoszenie sporu z Warszawy na samorządy – apelował na konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

Apel ten nie został wysłuchany w rodzinnej Kruszwicy Bogdanowicza, gdzie dzisiaj radni również próbowali przyjąć stanowisko dotyczące traktowania niepubikowanych orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego.

 

Bydgoski radny Maciej Zegarski (PO) zapytany o komentarz do apelu wojewody wyraził się następująco – Apeluję do wojewody o niezajmowanie tego typu stanowisk i nie sianie fermentu prawnego.

 

Jego partyjny kolega Jakub Mikołajczak wyraził z kolei pogląd, iż wojewoda Bogdanowicz nie ma moralnego prawa do stawania na pozycji bezstronnej, gdyż związanym z PiS-em aparatczykiem partyjnym.

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.