Jesteś tutaj: Home

Więcej pociągów do Nakła przy tych samych kosztach?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 02 czerwiec 2016 19:51

Zdaniem fundacji Centrum Zrównoważonego Transportu jest to możliwe, trzeba tylko poddać rozkłady jazdy optymalizacji. Większa liczba pociągów, skutkować ma większą atrakcyjnością kolei, co przyciągnie nowych pasażerów i zwiększy przychody z tytułu sprzedaży biletów. Obecnie zbierane są w internecie podpisy pod petycją, które mają skłonić Samorząd Województwa do wprowadzenia postulatów przy grudniowej korekcie rozkładów jazdy.

Obecnie mamy 10 pociągów relacji Bydgoszcz – Nakło nad Notecią. CZT postuluje o zwiększenie ich do 18.

 

-Z Nakła nad Notecią do Bydgoszczy nie ma żadnego pociągu regionalnego między 8:42 i 12:50 oraz między 12:50 i 15:51. Nie lepiej jest też w drugą stronę – żaden pociąg nie wyjeżdża od 7:35 aż do 11:40, a po 11:40 następne połączenie jest o 14:43 – Taka oferta nie ma nic wspólnego ze standardem kolei wokół dużego wojewódzkiego miasta – ocenia Krzysztof Rytel, prezes Centrum Zrównoważonego Transportu.

 

CZT proponuje rozkład jazdy, w którym od godziny 4:51 do godziny 21:51 pociągi z Nakła do Bydgoszczy wyjeżdżają raz na godzinę. Dodatkowo prawie przez cały dzień, pociąg stację Nakło opuszczałby o danej godzinie z 51 minutami, dzięki czemu podróżni łatwo przyzwyczaili się by do rozkładu jazdy.

 

Proponowany rozkład jazdy

 

Propozycja CZT zakłada również zwiększenia liczby połączeń Bydgoszczy z Chełmżą, Toruniem i Inowrocławiem.

 

Inicjatywę można wesprzeć podpisując się pod petycją pod linkiem - http://czt.org.pl/kndk/kolej-na-dobra-kolej-w-kujawsko-pomorskiem/

 

Infografika CZT

 

Inicjatywę w regionie wspiera bezpośrednio Ruch Obywatelski Lepsza Bydgoszcz.

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.