Jesteś tutaj: Home

Spór wojewody z władzami Grudziądza narasta

Napisał  Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 13 czerwiec 2016 21:16

Jednym z poważniejszych problemów ostatnich tygodni w naszym województwie, są problemy Miasta Grudziądza z zadłużonym szpitalem. Długi przekraczają 500 mln zł, czyli są wyższe od rocznych dochodów Grudziądza. Pojawiła się nawet groźba utraty władzy przez prezydenta Roberta Malinowskiego i wprowadzenia w Grudziądzu powołanego przez premier komisarza, w celu wyprowadzenia finansów miasta na prostą.

Dodatkowego smaku sprawie dodaje fakt, że do marca szpitalem zarządzał Marek Nowak, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa, który dał się nam poznać z dość dużej arogancji podczas posiedzeń samorządu wojewódzkiego. Przed dwoma miesiącami powołano nowego dyrektora, który zarządził audyt. Podmiot przeprowadzający audyt wykrył dość dużą skalę nieprawidłowości i niegospodarności, stąd też złożono przeciwko dyrektorowi Nowakowi zawiadomienie do prokuratury. Sam zainteresowany uważa, że zarzuty wobec niego są polityczne i nieprawdziwe.

 

Władze Grudziądza w ostatnim czasie zaczęły twierdzić, iż nie są organem prowadzącym szpital i wystąpiły do Naczelnego Sądu Administracyjnego o zbadanie sprawy.

 

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wydał dzisiaj oświadczenie w którym stwierdza, iż nieprawidłowości w szpitalu bada Prokuratura Regionalna w Gdańsku i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

Wojewoda kujawsko-pomorski uznaje bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców regionu za kwestię priorytetową. Zagrażająca temu bezpieczeństwu sytuacja w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu była powodem złożenia przez Wojewodę zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez władze Miasta i Szpitala – czytamy w oświadczeniu.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.