Jesteś tutaj: Home

Złotowski: Być może będzie trzeba rozważyć referendum w sprawie imigrantów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 15 czerwiec 2016 15:00

W wywiadzie udzielonym Magdalenie Chudy ze Stowarzyszenia na rzecz monarchii polsko-węgierskiej ,,Dwie Korony”, poseł do Parlamentu Europejskiego Kosma Złotowski odnosi się do kryzysu imigracyjnego.

Przede wszystkim, Europa musi sobie uświadomić, że ma do czynienia z kryzysem. Dotyczy to przede wszystkim rządów najludniejszych państw (Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania) oraz Komisji Europejskiej. Rząd Danii (niecałe 6 mln obywateli) już zdał sobie z tego sprawę. Po drugie należy zamknąć granice i strzec ich własnymi europejskimi siłami. Poleganie na krajach trzecich – np. Turcji – to kolejny błąd. Po trzecie zlikwidować szajki przemytników ludzi. Po czwarte uświadomić sobie, że polityka UE wobec tzw. wiosny arabskiej była czymś najbardziej idiotycznym, co UE mogła zrobić – zwłaszcza interwencja w Libii była bezsensowna i otworzyła bramy Europy przed migrantami z Afryki subsaharyjskiej. Po piąte wprowadzenie zupełnie nowej polityki pomocy rozwojowej. Rezygnacja z postkolonialnego modelu – który polegał, że na „pomocy” udzielanej w taki sposób, że korzystały na niej przedsiębiorstwa z krajów udzielających pomocy i wąska elita kraju przyjmującego pomoc – wyjaśnia europoseł Kosma Złotowski.

 

Zdaniem parlamentarzysty możemy zacząć powoli mówić o zjawisku kolonizacji Europy przez muzułmanów, co wyznawcy islamu wielokrotnie w historii kontynentu próbowali dokonać. Historia pokazuje jednak, że ostatecznie nie udało im się doprowadzić do kolonizacji Europy.

 

Złotowski pytany o referendum jakie odbędzie się w sprawie przyjmowania imigrantów na Węgrzech, przyznaje, że być może jeżeli Unia Europejska nie zmieni swojej polityki, to taka inicjatywa może być potrzebna w Polsce - Takie referendum jest ważne z punktu widzenia Unii Europejskiej, jego wynik jest bowiem znany dla każdego, kogo zdrowy rozsądek jeszcze nie opuścił. Jego wynik, delikatnie mówiąc, będzie jednoznaczny: uchodźców w dzisiejszej sytuacji, z kierunków, z których oni napływają przyjmować nie należy. Jeśli mimo referendum węgierskiego, mimo dalszego rozwoju sytuacji w Europie, polityka najpotężniejszych państw UE się nie zmieni, takie referenda trzeba rozważyć nie tylko w Polsce, ale w Niemczech, Francji, Holandii, Szwecji etc. Przecież nie bez przyczyny Francuzi i Holendrzy odrzucili „Konstytucję dla Europy”. Nie ma wątpliwości, że Europejczycy odrzucą Willkommenskultur, z prostej przyczyny: nie jest to żadna Kultur, to Wilkommensvehängnis – przekleństwo witania.

 

Podpisy pod takim referendum w naszym kraju, zbierają już posłowie klubu Kukiz15. Na razie zbiórka odbywa się jednak bez większych sukcesów.

 

Więcej na stronie ,,Dwóch Koron” - Złotowski: Niech wrzeszczą. Nie zmienia to faktu, że Orban ma racje

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.