Jesteś tutaj: Home

Ojciec Święty zakończył pielgrzymkę do Polski. Czy Światowe Dni Młodzieży będą trwać dalej?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 31 lipiec 2016 21:53

Niedzielną Mszą św. Posłania na Campus Misericordiae w Brzegach zakończyły się Światowe Dni Młodzieży w Polsce. Po południu papież Franciszek odleciał z Krakowa do Watykanu. Ojciec Święty wyraził przy tym nadzieje, że w naszych sercach ŚDM się nie zakończyły i będą częścią codziennego życia.

- Moglibyśmy powiedzieć, że Światowy Dzień Młodzieży, rozpoczyna się dziś i trwać będzie jutro, w domu, bo od teraz to tam Jezus chce ciebie spotykać. Pan nie chce zostać tylko w tym pięknym mieście albo w miłych wspomnieniach, ale chce przyjść do twego domu, być obecnym w twoim codziennym życiu: w nauce, studiach i pierwszych latach pracy, przyjaźniach i uczuciach, planach i marzeniach. Jakże się to Jemu podoba, aby to wszystko było Mu zaniesione w modlitwie! Jakże bardzo ufa, że pośród wszystkich codziennych kontaktów i czatów na pierwszym miejscu będzie złota nić modlitwy! Jakże bardzo pragnie, aby Jego Słowo przemawiało do każdego twego dnia, aby Jego Ewangelia stała się twoją i była twoim „nawigatorem” na drogach życia – mówił w homilii papież Franciszek.

 

Ojciec Święty w Polsce przebywał od środy – w tym czasie celebrował eucharystię jubileuszową z okazji 1050-lecia Chrztu Polski oraz odbył serie spotkań z młodymi z całego świata. Liturgię drogi krzyżowej zakończyło całonocne czuwanie. W ramach tych wydarzeń papież wygłosił kilka wystąpień, które pozostaną intelektualną i duchową spuścizną historycznych już Światowych Dni Młodzieży. Doba internetu sprawia, że bez problemu możemy do tych wystąpień w języku polskim dotrzeć, kiedy tylko uznamy taką potrzebę. Do młodych papież apelował przede wszystkim o uczynki miłosierdzia względem drugiego człowieka. Z kolei do narodu polskiego na Jasnej Górze, abyśmy nadal szukali oparcia w Matce Bożej.

 

- Przed Tobą młody Kościół trzeciego tysiąclecia! - przedstawił pielgrzymów papieżowi kardynał Stanisław Dziwisz.

 

Papież ogłosił również, że kolejne ŚDM w 2019 roku odbędą się w Panamie. Później Franciszek spotkał się również w krakowskiej hali sportowej z wolontariuszami, którzy przez ostatnie dni służąc pielgrzymom, mieli okazję świadczyć uczynki miłosierdzia.

 

Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT ,,Dreamliner” z Ojcem Świętym na pokładzie wystartował z krakowskich Balic po godzinie 19:00. Papieża osobiście żegnał na płycie prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.