Jesteś tutaj: Home

Komendant Wojewódzki:Podziękowania od pielgrzymów to dla nas wielki kredyt zaufania

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 04 sierpień 2016 13:27

W lipcu w województwie kujawsko-pomorskim przebywało ok. 2,5 tys. pielgrzymów, w Bydgoszczy dodatkowo gościło też ok. 1,6 tys. uczestników Mistrzostw Świata U20. Dla policji był to zatem dość wymagający okres – jak ocenia wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, organizacyjnie Polska odniosła sukces. Funkcjonariusze z kujawsko-pomorskiego wspierali również zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

 

- Było to jedno z trudniejszych wydarzeń na przestrzeni ostatniego 25-lecia i ten egzamin został bardzo dobrze zdany – podsumowuje wojewoda Mikołaj Bogdanowicz – Szczególnie przez wiodącą w zabezpieczeniu formację, jaką jest Policja – dodał.

 

- Brawa od uczestników Światowych Dni Młodzieży tylko podkreślają, że był to sukces – nawiązał wojewoda. do popularnych w internecie filmików, na których pielgrzymi gorącymi brawami dziękują kolumnie policjantów schodzących ze służby.

 

źródło: YouTube

 

- Podziękowania od pielgrzymów to jest dla nas wielki kredyt zaufania, którego nie możemy zmarnować – powiedział Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychalski – Braliśmy udział w zabezpieczeniu szczytu NATO, mieliśmy w Bydgoszczy również lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata i potem Światowe Dni Młodzieży. Był to dla nas trudny okres.

 

Podczas ŚDM nie doszło do poważniejszych incydentów. W naszym województwie były tylko nieliczne przypadki, gdzie potrzebne były drobne interwencje medyczne. Wojewoda dziękował również funkcjonariuszom ABW odpowiedzialnym za przeciwdziałanie terroryzmowi, strażakom oraz Straży Granicznej i Służbie Ochrony Kolei. Osobne podziękowania skierował do personelów regionalnych szpitali, które co prawda nie miały do czynienia z poważniejszymi sytuacjami kryzysowymi, ale jak podkreślał wojewoda – były gotowe na taką ewentualność.

 

O bezpieczeństwo uczestników ŚDM na terenie naszego województwa dbało około 1,2 tys. policjantów. W delegacje do zabezpieczenia wydarzeń w Krakowie i okolicach wysłano natomiast 371 funkcjonariuszy.

 

Wojewoda podziękował wolontariuszom

W naszym województwie trudność przy zabezpieczeniu ŚDM wywoływał fakt, iż według administracji kościelnej na terenie kujawsko-pomorskiego znajduje się aż 7 diecezji. Jak jednak podkreśla Wojewódzki Wydział Zarządzania Kryzysowego współpraca z Kościołem była bardzo dobra i przepływ informacji był szybki.

 

W dużej mierze za organizację pobytu pielgrzymów zagranicznych odpowiadali młodzi wolontariusze, którzy przy tej okazji budowali dobrą wizytówkę naszego kraju – Światowe Dni Młodzieży to sukces organizacyjny Polski – podkreśla Bogdanowicz – Byłem wśród pielgrzymów z różnych części świata i czuli się u nas dobrze. Ogromna to zasługa pracy strony kościelnej i wolontariuszy.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.