Jesteś tutaj: Home

Dość niebezpieczny długi weekend

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 16 sierpień 2016 16:29

Podczas sierpniowego długiego weekendu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 7 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 5 zostało rannych. Policjanci wykluczyli z ruchu także wielu nietrzeźwych kierowców.

Zatrważające może się wydać, że zatrzymano 64 osoby będące pod wpływem alkoholu, które stanowiły poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Tylu nietrzeźwych kierujących ujawniły policyjne kontrole, nie wiemy ilu jednak udało się uniknąć odpowiedzialności. Niestety trzeba powiedzieć, że pijani kierowcy wciąż są poważnym zagrożeniem na polskich drogach.

 

Najtragiczniejszy w skutkach okazał się niedzielny wypadek w Stablewicach w powiecie chełmińskim, niedaleko Unisławia. Kierujący oplem zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia, pomimo udzielonej pomocy medycznej, zmarł 35-letni kierowca i 34-letni pasażer. Natomiast w sobotę późnym wieczorem w Świerkocinach 52-latek najechał najprawdopodobniej na leżącego rowerzystę, co skończyło się śmiercią 25-latka.

 

Kosma Złotowski

Klęska. Upadek. Powstanie Warszawskie. Ale skoro klęska, skoro upadek, dlaczego komuniści przez cały okres Prylu usiłowali wymazać powstanie z historii? Przecież jeśli była to klęska, to klęska „reakcyjnego Londynu”. A jednak taka narracja się nigdy nie przebiła. 1 sierpnia warszawiacy zawsze spotykali się na Powązkach. Zawsze, przez cały okres komunizmu, pamiętali. Pamiętali nie tylko klęskę, pamiętali - przede wszystkim - WALKĘ.

Czytaj więcej: Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.