Jesteś tutaj: Home

Radni Prawa i Sprawiedliwości domagają się remontów dróg

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 27 wrzesień 2016 17:16

Od kilku sesji Sejmiku Województwa dominującym problemem podnoszonym przez radnych opozycji jest kwestia remontu dróg. Racji pytają o terminy rozpoczęcia remontu dróg w swoich okręgach, powoli przyznając, że mają coraz mniejszą cierpliwość do zapewnień marszałka. Wczoraj padła oficjalna propozycja Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, aby odbyć specjalną sesję sejmiku, która poświęcona byłaby wojewódzkiej infrastrukturze drogowej.

W ubiegłym miesiącu radny Marek Hildebrandt wskazywał, że Brodnica i Lipno jest źle skomunikowana z Bydgoszczą. Zdaniem radnego poprawa stanu infrastruktury pozwoli skutecznie walczyć w tamtym regionie z bezrobociem. Pisaliśmy o tymRadny z Brodnicy: Wolę jechać do Warszawy niż do Bydgoszczy.

 

Również w poniedziałek radny Hildebrandt upominał się o stan dróg wojewódzkich we wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Inny radny Marek Witkowski związany z powiatem sępoleńskim, wyrażał zniecierpliwienie dotyczące remontu drogi wojewódzkiej nr 241 na odcinku Mrocza – Więcbork – Sępólno Krajeńskie. Jego zdaniem, skomunikowanie Krajny z Bydgoszczą jest kluczowe dla rozwoju gospodarczego północno-zachodniej części województwa. Witkowski wskazał również na potrzebę remontu odcinku Mrocza – Prosperowo drogi wojewódzkiej nr 243, która łączy Mroczę z Koronowem.

 

Zarząd Województwa do sugestii radnych, aby odbyć specjalną sesję, bezpośrednio się nie odniósł. Z oficjalnie znanych planów wynika, że w perspektywie unijnej 2014-2020, czyli w praktyce do 2023 roku na współfinansowane przez Brukselę inwestycje drogowe, zamierza wydać około 600 mln zł, z czego 101 mln to dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

W ostatnim czasie Urząd Marszałkowski pochwalił się przygotowywaniem przetargów na remont około 100 km dróg. Będzie to m.in. modernizacja fragmentu drogi wojewódzkiej nr 240 Tuchola – Świecie i drogi wojewódzkiej nr 251 ze Żnina w kierunku województwa wielkopolskiego. Długość dróg wojewódzkich w kujawsko-pomorskim szacuje się na ponad 1,7 tys. km.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.