Jesteś tutaj: Home

Wojewoda: Trzeba mówić o budowie S-10 przez całe nasze województwo

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 29 wrzesień 2016 00:07

W środę wojewoda Mikołaj Bogdanowicz spotkał się z kujawsko-pomorskimi parlamentarzystami, w celu omówienia najważniejszych wyzwań rozwojowych stojących przed województwem oraz poszukiwania wspólnych priorytetów.

Jak poinformował po spotkaniu wojewoda na briefingu prasowym, rozmawiano głównie o infrastrukturze. Budowie dróg ekspresowych, potrzebnych inwestycjach kolejowych oraz drogach wodnych. Spotkanie miało służyć również potrzebie poszukiwania jedności pomiędzy parlamentarzystami, o co nie jest łatwo o czym świadczą zgrzyty pomiędzy politykami z okręgu bydgoskiego oraz okręgu toruńsko-włocłaskiego.

 

Wojewoda poinformował, iż wskazano potrzebę budowy drogi ekspresowej S-10, nie tylko na odcinku Bydgoszcz – Toruń, ale w całej linii wschód-zachód, przebiegającej przez kujawsko-pomorskie.

 

- Trzeba mówić o budowie S-10 przez całe nasze województwo – wyjaśniał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Daje to nadzieje, na skuteczny lobbing, w sprawie budowy również odcinka Bydgoszcz – Nakło – Piła.

 

Inne poruszane tematy to konieczność przywrócenia żeglowności na Wiśle - Jeżeli chodzi o drogi wodne to mówiliśmy o budowie kaskad od Warszawy do Gdańska

 

Ważna zdaniem wojewody jest również modernizacja kolejowej magistrali węglowej, która przebiega przez Bydgoszcz i Inowrocław.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.