Jesteś tutaj: Home

Dzisiaj ostatni dzień konsultacji społecznych tzw. planu Morawieckiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 30 wrzesień 2016 11:21

Jeszcze tylko dzisiaj drogą internetową można wysyłać uwagi do Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która wskazywać ma główne kierunki rozwoju polskiej gospodarki. Zachęcamy Państwa do skorzystania z możliwości udziału w konsultacjach społecznych.

Debata w naszym regionie na temat tej Strategii skupiła się głównie wokół przyszłych przekształceń ZIT w tzw. ZIT PLUS. I choć przekształcenie bydgosko-toruńskiego ZIT w dalszą współpracę po zakończeniu perspektywy finansowej UE, nie będzie możliwe bez zgody Rady Miasta Bydgoszczy, warto wskazać, iż zależy nam, aby wszelka współpraca pomiędzy samorządami była kreowana oddolnie. Druga z uwag wartych zgłoszeniach, dotyczy wskazania Bydgoszczy jako istotnego dla rozwoju transportu kolejowego i wodnego, węzła multimodalnego.

 

Szerszą analizę publikuje serwis PopieramBydgoszcz.pl - Zachęcamy do konsultowania Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

 

Uwagi przyjmowane są poprzez formularze - https://www.mr.gov.pl/strony/plan-na-rzecz-odpowiedzialnego-rozwoju/przeslij-opinie-o-strategii-odpowiedzialnego-rozwoju/

 

W załączniku przedstawiamy propozycję gotowych uwag (można je wykorzystać), przygotowanych przez Ruch Obywatelski Lepsza Bydgoszcz.

 

Kosma Złotowski

Klęska. Upadek. Powstanie Warszawskie. Ale skoro klęska, skoro upadek, dlaczego komuniści przez cały okres Prylu usiłowali wymazać powstanie z historii? Przecież jeśli była to klęska, to klęska „reakcyjnego Londynu”. A jednak taka narracja się nigdy nie przebiła. 1 sierpnia warszawiacy zawsze spotykali się na Powązkach. Zawsze, przez cały okres komunizmu, pamiętali. Pamiętali nie tylko klęskę, pamiętali - przede wszystkim - WALKĘ.

Czytaj więcej: Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.