Wiadomości dnia

 

Aktualności

W niedzielę Msza w intencji prymasa Glempa

W niedzielę Msza w...

W niedzielę 20 stycznia, o godzinie 12:00, w kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu odprawiona zostanie Msza Święta w intencji byłego Prymasa Polski, kardynała Józefa...

Gliszczyński na czele Rady Miejskiej. Jego wybór budzi jednak kontrowersje

Gliszczyński na czele Rady...

W piątek 23 listopada miało miejsce inauguracyjne posiedzenie koronowskiego samorządu w nowej kadencji. Na początku radni złożyli ślubowanie, ślubował również nowy burmistrz Patryk Mikołajewski.

We wtorek pisaliśmy o pomyśle radnych PiS-u, którzy chcą w przyszłym roku rozpocząć odbudowę zamku znajdującego się w okolicach dzisiejszej ulicy Grodzkiej. Nie jest to jedyna poprawka budżetowa zgłoszona przez członków tego klubu – radni wnioskują m.in. w sprawie odbudowy Zachodniej Pierzei Starego Rynku czy o powstanie pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 13 grudzień 2017 23:05

Kolejne wizualizacje dotyczące Eltry

Prezentujemy kolejną wizualizację koncepcji przebudowy budynku ,,Eltry” przy ulicy Dworcowej, opracowaną przez pracownię Archigeum Gawęda&Sajdak. Tym razem z perspektywy od strony dworca kolejowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z raportu MAKRO Cash&Carry z 2015 roku wynika, że 15% Polaków regularnie jada poza domem, a 21% przynajmniej 1-3 razy w miesiącu. Według Marcina Piotrowskiego – szefa kuchni, to dobry wynik, w jego opinii kultura „jadania na mieście” będzie się coraz bardziej rozwijać, a już teraz Polacy odwiedzają lokale gastronomiczne nie tylko „od święta”.

Opublikowano w Polecane

We wtorek rozstrzygnięto coroczny konkurs, w ramach którego przyznawany jest tytuł ,,Mistera Budownictwa – Inowrocław”. Władze miasta chcą w ten sposób promować tych właścicieli nieruchomości, którzy czują się współodpowiedzialni za budowanie dobrego wizerunku miasta wśród jego gości.

Opublikowano w Inowrocław

W trakcie prac komisji nadzwyczajnej przygotowującej zmiany ustaw o ordynacji wyborczej i funkcjonowaniu samorządów przedstawiciele większości rządzącej, postanowili odejść od części budzących duże kontrowersje wśród opozycji zapisów. Wycofano się chociażby z tego, aby to komisarze wyborczy ustalali granice okręgów w wyborach.

Opublikowano w Regionalne
środa, 13 grudzień 2017 13:03

Wojewoda zdekomunizował nam Bydgoszcz

Za życia patronem jednej z bydgoskich ulic zostanie żużlowiec Tomasz Gollob. Ta decyzja budzi wątpliwości nawet w szeregach PiS-u, to jednak taką decyzję podjął wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Będziemy mieli również aleje Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu w Bydgoszczy gościł podsekretarz stanu w ministerstwie środowiska Mariusz Gajda, który podczas spotkania z samorządowcami próbował wyjaśniać ich wątpliwości dotyczące nowego prawa wodnego. Uczestnikami tego spotkania byli zastępcy prezydenta Bydgoszczy Maria Wasiak oraz Anna Mackiewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Blogi

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.