Wiadomości dnia

 

Aktualności

W niedzielę Msza w intencji prymasa Glempa

W niedzielę Msza w...

W niedzielę 20 stycznia, o godzinie 12:00, w kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu odprawiona zostanie Msza Święta w intencji byłego Prymasa Polski, kardynała Józefa...

Gliszczyński na czele Rady Miejskiej. Jego wybór budzi jednak kontrowersje

Gliszczyński na czele Rady...

W piątek 23 listopada miało miejsce inauguracyjne posiedzenie koronowskiego samorządu w nowej kadencji. Na początku radni złożyli ślubowanie, ślubował również nowy burmistrz Patryk Mikołajewski.

Czy nasi czytelnicy kojarzą może posłankę Krystynę Skowrońską albo Agnieszkę Kołacz-Leszczyńską. Najprawdopodobniej dla zdecydowanej większości będą to osoby anonimowe, choć formalnie to one są autorkami poprawek do budżetu państwa na rok 2018, które dotyczą bezpośrednio Bydgoszczy. Gdyby zrealizować ich wnioski, to rozwój Bydgoszczy byłby na pewno nieco szybszy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek informacja o dymisji premier Beaty Szydło, w piątek zaś głosowania w Sejmie nad ustawami dotyczącymi ustroju wymiaru sprawiedliwości. Niektórzy publicyści uważają, że taki porządek to nie przypadek, ale sprytny plan prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego. Tym razem takie myślenie sugerować mógł wpis bydgoskiego posła Tomasza Latosa, o dziwo działacza partii Kaczyńskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek w Hotelu Brzoza odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza”. Była to okazja do spotkania się całej niebiesko-czarnej rodziny, począwszy od piłkarzy pierwszej drużyny, po najmłodszych adeptów piłki nożnej. Nie zabrakło również działaczy, sponsorów i innych przyjaciół klubu.

Opublikowano w Sport
piątek, 08 grudzień 2017 20:54

Dymisja wojewody Mikołaja Bogdanowicza

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz podał się do dymisji, tak samo uczynił jego zastępca Józef Ramlau. Decyzja ta wynika z ustawy o Radzie Ministrów, która w przypadku złożenia dymisji przez premiera rządu, w artykule 38 nakazuje również złożenie dymisji przez wszystkich wojewodów.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnim okresie z dworca głównego PKP w Inowrocławiu nie można bezpośrednio do Warszawy – konieczne są przesiadki w Toruniu bądź Gnieźnie. Od przyszłego wtorku ponownie pojawi się skomunikowanie ze stolicą za sprawą pociągu TLK Noteć relacji Piła – Warszawa.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 08 grudzień 2017 10:25

W sobotę wybory w bydgoskim PiS-ie

Przed tygodniem bydgoskie struktury Platformy Obywatelskiej wybrały na swojego przewodniczącego posła Posła Olszewskiego, jutro natomiast odbędą się wybory do Zarządu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy. Wybory w PiS-e będą na pewno bardziej emocjonujące niż w PO, gdzie wybór Olszewskiego był przewidywany od dawna.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 08 grudzień 2017 06:49

Wraca problem brudnych autobusów

Zgodnie z założeniami bydgoskiego ,,planu transportowego” autobusy komunikacji miejskiej powinny mieć barwę niebieską (nawiązanie do herbu miasta), na bydgoskich ulicach możemy dostrzec jednak autobusy w barwie szarej. Są one bowiem tak brudne, iż niebieskiej barwy nie ma jak dostrzec.

Opublikowano w Bydgoszcz

Blogi

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.