Wiadomości dnia

Aktualności

W Inowrocławiu mogą pojawić się jesienią biletomaty

W Inowrocławiu mogą pojawić...

Na początku miesiąca Inowrocław rozpisał przetarg zakładający m.in. montaż nowych wiat przystankowych, toalet, elektronicznych tablic informacyjnych oraz automatów biletowych. Dodatkowo wykonawca będzie musiał opracować program obsługujący...

Na południu przy S-5 praca idzie na całego (zdjęcia lotnicze)

Na południu przy S-5...

Odcinek Szubin – Jaroszewo uzyskał od wojewody decyzję ZRID jako jeden z pierwszych, stąd też zobaczyć możemy na nim dość duże zaawansowanie prac. Trwa budowa poszerzanie...

Ministerstwo Infrastruktury o linii kolejowej Bydgoszcz - Koronowo

Ministerstwo Infrastruktury o linii...

Od czasu likwidacji kolejki wąskotorowej, po której ciężko znaleźć jakiekolwiek ślady (znane są one właściwie tylko pasjonatom), Koronowo nie posiada połączenia szynowego z Bydgoszczą. Pojawiły się...

Czy nasi czytelnicy kojarzą może posłankę Krystynę Skowrońską albo Agnieszkę Kołacz-Leszczyńską. Najprawdopodobniej dla zdecydowanej większości będą to osoby anonimowe, choć formalnie to one są autorkami poprawek do budżetu państwa na rok 2018, które dotyczą bezpośrednio Bydgoszczy. Gdyby zrealizować ich wnioski, to rozwój Bydgoszczy byłby na pewno nieco szybszy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek informacja o dymisji premier Beaty Szydło, w piątek zaś głosowania w Sejmie nad ustawami dotyczącymi ustroju wymiaru sprawiedliwości. Niektórzy publicyści uważają, że taki porządek to nie przypadek, ale sprytny plan prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego. Tym razem takie myślenie sugerować mógł wpis bydgoskiego posła Tomasza Latosa, o dziwo działacza partii Kaczyńskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek w Hotelu Brzoza odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza”. Była to okazja do spotkania się całej niebiesko-czarnej rodziny, począwszy od piłkarzy pierwszej drużyny, po najmłodszych adeptów piłki nożnej. Nie zabrakło również działaczy, sponsorów i innych przyjaciół klubu.

Opublikowano w Sport
piątek, 08 grudzień 2017 20:54

Dymisja wojewody Mikołaja Bogdanowicza

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz podał się do dymisji, tak samo uczynił jego zastępca Józef Ramlau. Decyzja ta wynika z ustawy o Radzie Ministrów, która w przypadku złożenia dymisji przez premiera rządu, w artykule 38 nakazuje również złożenie dymisji przez wszystkich wojewodów.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnim okresie z dworca głównego PKP w Inowrocławiu nie można bezpośrednio do Warszawy – konieczne są przesiadki w Toruniu bądź Gnieźnie. Od przyszłego wtorku ponownie pojawi się skomunikowanie ze stolicą za sprawą pociągu TLK Noteć relacji Piła – Warszawa.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 08 grudzień 2017 10:25

W sobotę wybory w bydgoskim PiS-ie

Przed tygodniem bydgoskie struktury Platformy Obywatelskiej wybrały na swojego przewodniczącego posła Posła Olszewskiego, jutro natomiast odbędą się wybory do Zarządu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy. Wybory w PiS-e będą na pewno bardziej emocjonujące niż w PO, gdzie wybór Olszewskiego był przewidywany od dawna.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 08 grudzień 2017 06:49

Wraca problem brudnych autobusów

Zgodnie z założeniami bydgoskiego ,,planu transportowego” autobusy komunikacji miejskiej powinny mieć barwę niebieską (nawiązanie do herbu miasta), na bydgoskich ulicach możemy dostrzec jednak autobusy w barwie szarej. Są one bowiem tak brudne, iż niebieskiej barwy nie ma jak dostrzec.

Opublikowano w Bydgoszcz

Blogi

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.