Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Goplania ma duże zaległości wobec skarbówki

Napisane przez środa, 19 lipiec 2017 00:47

Kilkanaście tysięcy złotych zalegać ma Urzędowi Skarbowemu Inowrocławski Klub Sportowy Goplania. Zdaniem dwóch członków zarządu klubu, służby skarbowe powinny o te pieniądze upomnieć się do prezydenta Inowrocławia, który według nich wraz częścią zarządu miał lekceważyć ich oczekiwania dotyczące wdrożenia Ramowego Programu Naprawczego.

Prezydent gratuluje nowemu/staremu radnemu

Napisane przez wtorek, 18 lipiec 2017 14:54

W niedzielę w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej Inowrocławia został wybrany Jarosław Kopeć. Mandat radnego pełnił on do kwietnia, wówczas po uprawomocnieniu się decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu, rozpisano nowe wybory, w których mieszkańcy Rąbina po raz kolejny obdarzyli Kopci zaufaniem.

Otwarcie obwodnicy Inowrocławia to bardzo ważny dzień dla tego miasta, ale również dla całych Kujaw Zachodnich. Prezydent Ryszard Brejza dziękował wszystkim, którzy przez długie lata zabiegali o jej powstanie, postawił jednak równie ambitne plany na przyszłość.

Inowrocławianie niezbyt zainteresowani wyborami

Napisane przez poniedziałek, 17 lipiec 2017 09:50

Frekwencja w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej Inowrocławia nie przekroczyła nawet 7%. Podkreśla to tylko, iż wakacje nie są dobrym okresem do przeprowadzania wyborów. Zdecydowane zwycięstwo odniósł radny Jarosław Kopeć – popierany przez Platformę Obywatelską i prezydenta Ryszarda Brejzę.

W poniedziałek nastąpi długo oczekiwane otwarcie obwodnicy Inowrocławia. Do użytku zostanie ona oddana tuż przed południem. GDDKiA informuje o zmianach w organizacji ruchu jakie wystąpią.

Nad obietnicami ministrów płakało nawet niebo

Napisane przez sobota, 15 lipiec 2017 13:03

Poniedziałek dla Inowrocławia może być dniem historycznym, bowiem od tego dnia tysiące pojazdów w ramach tranzytu nie wjedzie do miasta, ale ominie go obwodnicą. Dla mieszkańców oznacza to mniejsze natężenie ruchu i mniejsze korki. Oddanie do użytku obwodnicy Inowrocławia będzie jednocześnie zakończeniem jednej z większych inwestycji infrastrukturalnych w naszym regionie.

W Inowrocławiu kończy się kampania wyborcza

Napisane przez piątek, 14 lipiec 2017 13:32

Dzisiaj ostatni dzień kampanii wyborczej w ramach wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej Inowrocławia. Jutro rozpocznie się cisza wyborcza, choć praktycznie w przestrzeni medialnej kampania była wręcz niewidoczna – można powiedzieć, że właściwie jej nie było.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kończymy plebiscyt

  Ostatnia szansa na wzięcie udziału w naszym plebiscycie i wskazanie najlepszej bramki rundy wiosennej w wykonaniu Zawiszy Bydgoszcz. W II etapie wybierać możecie wśród pieciu najpopularniejszych bramek z I etapu. W czwartek ostatni dzień głosowania, po którym poznamy bramkę wiosny.

 • Udany finisz Polaków w Bydgoszczy

  Mistrzostwa Europy U23 w lekkiej atletyce to już historia. W Polsce zapamiętamy je nie tylko z tego powodu, iż po raz kolejny Bydgoszcz stanęła na wysokości zadania jako organizator imprezy o znaczeniu międzynarodowym, ale też z powodu bardzo dobrej dyspozycji reprezentacji Polski, która wraz z Wielką Brytanią zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

W niedzielę 18 czerwca w biegu maratońskim, który odbył się we flamandzkim Breendonk wziął udział pan Krzysztof Kowalski z Kruszyna Krajeńskiego. Oprócz udziału w maratonie pan Krzysztof wspólnie z żoną znaleźli również czas na zwiedzanie Brukseli, w tym także na wizytę w siedzibie Parlamentu Europejskiego.

Czytaj więcej

 • Prymas apeluje do polityków o pohamowanie emocji

  W ostatnich dniach temperatura sporu politycznego oraz wzajemna niechęć pomiędzy politykami na tyle eskalowała, iż pojawia się coraz więcej głosów, iż jest to sytuacja niekorzystna dla Polski. Dochodzi bowiem do wyrazistych podziałów wśród Polaków. Głos w tej sprawie zabrał Prymas Polski abp. Wojciech Polak.

 • S-10 dopiero na liście rezerwowej!

  Wszystko wskazuje na to, że budowa odcinka Bydgoszcz- Toruń drogi ekspresowej S-10 nie rozpocznie się w najbliższych latach. Po dokonaniu przez Radę Ministrów priorytetyzacji inwestycji drogowych, wskazany odcinek nie znalazł się w puli inwestycji znajdujących się limicie finansowym, który wynosi 135 mld zł. Mówiąc krótko – S-10 znalazła się na liście rezerwowej i może być realizowana dopiero w II połowie lat 20-tych.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.