Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Na Kujawach zabezpieczono dużą kontrabandę

Napisane przez wtorek, 22 sierpień 2017 14:22

Straty Skarbu Państwa mogły wynieść blisko pół miliona złotych, gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek. Pod Gniewkowem policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji rozbili nielegalny transport tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Ulica 59 Pułku Piechoty w partnerstwie z biznesem

Napisane przez poniedziałek, 21 sierpień 2017 17:12

Miasto Inowrocław rozstrzygnęło przetarg na budowę 208 metrów ulicy 59 Pułku Piechoty na Rąbinie. Do inwestycji dołoży się działająca w tym miejscu przychodnia lekarska oraz inwestorzy budujący bloki mieszkalne. Prace budowlane powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Kasprowicz zastąpił Wilhelma I

Napisane przez niedziela, 20 sierpień 2017 00:09

W 1899 roku w Inowrocławiu odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika cesarza Wilhelma I. Symbolicznie i politycznie podkreślać miało to panowanie pruskie w Inowrocławiu, dokładniej nazywanym w tamtym okresie Inowrazlaw (zniemczenie). Projekt rzeźbiarski pomnika opracował prof. Keila, niemal identyczny pomnik stanął również w Głogowie na początku XX wieku.

Inowrocławianka skończyła 101 lat

Napisane przez czwartek, 17 sierpień 2017 13:03

Tak sędziwego wieku dożyła Władysława Szajbe, która urodziny obchodziła dokładnie w Święto Wojska Polskiego. Jubilatkę odwiedził prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza w celu złożenia życzeń na dalsze lata w zdrowiu i otoczeniu najbliższych.

W Inowrocławiu jeszcze jedna ulica do dekomunizacji

Napisane przez środa, 16 sierpień 2017 09:40

Według Instytutu Pamięci Narodowej w Inowrocławiu nadal funkcjonuje patron ulicy, który podlega ustawie o dekomunizacji. Chodzi o Leona Kruczkowskiego. Samorząd dekomunizacji powinien dokonać najpóźniej do 2 września.

Tak prezentuje się obwodnica Inowrocławia już po otwarciu

Napisane przez sobota, 12 sierpień 2017 14:02

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała ujęcia lotnicze znad obwodnicy Inowrocławia, z której od kilku tygodni korzystają już kierowcy. Kilkunastominutowy materiał przedstawia przebieg całej obwodnicy.

Umowa na dokończenie obwodnicy podpisana

Napisane przez czwartek, 10 sierpień 2017 20:28

W czwartek w siedzibie bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisano wartą prawie 100 mln zł umowę na wybudowanie tzw. łącznik obwodnicy Inowrocławia. Mowa o mającym liczyć około 5 km odcinku od węzła Latkowo (miejsce gdzie kończy się obecnie obwodnica) do planowanego węzła Sławęcinek (droga na Bydgoszcz).

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Zobacz skrót meczu Zawiszy z GLKS-em

    W sobotnim meczu pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i GLKS-em Sadki zobaczyliśmy wiele akcji gospodarzy, które zakończyły się strzałami na bramkę.  Bardzo efektownie bronił jednak Szymon Gawron. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego meczu.

  • Zawisza dobrze rozpoczął sezon ligowy

    Na inaugurację rozgrywek A-klasy bydgoski Zawisza pokonał gładko w Potulicach GLKS Dobrcz. Mecz ten był raczej jednostronny i raczej do najciekawszych nie należał. Widowisko urozmaiciła natomiast oprawa przygotowana przez kibiców Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

Klęska. Upadek. Powstanie Warszawskie. Ale skoro klęska, skoro upadek, dlaczego komuniści przez cały okres Prylu usiłowali wymazać powstanie z historii? Przecież jeśli była to klęska, to klęska „reakcyjnego Londynu”. A jednak taka narracja się nigdy nie przebiła. 1 sierpnia warszawiacy zawsze spotykali się na Powązkach. Zawsze, przez cały okres komunizmu, pamiętali. Pamiętali nie tylko klęskę, pamiętali - przede wszystkim - WALKĘ.

Czytaj więcej: Kosma Złotowski

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.