Jesteś tutaj: HomeInowrocław

PiS odpuścił wybory

Napisane przez poniedziałek, 26 czerwiec 2017 10:35
W dniu 16 lipca odbędą się wybory uzupełniajace do Rady Miejskiej Inowroclawia na Mątwach, w związku z wygaśnięciem mandatu radnego Jarosława Kopcia. PKW zatwierdziła ostatetczną listę kandydatów. Niespodzianką może być nie zarejestrowanie żadnego kandydata przez Prawo i Sprawiedliwość.

Młodzi w sposób ciekawy zakończyli rok szkolny

Napisane przez piątek, 23 czerwiec 2017 15:02

Dzisiaj ostatni dzień szkoły – właściwie symboliczny, bowiem po uroczystym rozdaniu świadectw można było rozpocząć już wakacje. Inowrocławska młodzież postanowiła wakacje zainaugurować w sposób nietypowy na Starym Rynku.

Temat komunalizacji gruntów PKP był głównym tematem posiedzenia Komisji Gospodarowania Nieruchomościami Związku Miast Polskich, którego gospodarzem był dzisiaj Inowrocław. Nowa interpretacja prawa może mieć dla wielu samorządów wręcz rewolucyjne znacznie.

Inowrocław nadal w grze o węzeł intermodalny

Napisane przez poniedziałek, 19 czerwiec 2017 22:46

PKP PLK uważa, że Inowrocław mógłby być dobrą lokalizacją dla budowy kolejowego węzła przeładunkowego, który mógłby blisko współpracować z portami morskimi w Gdański i Gdyni, za sprawą położenia przy magistrali węglowej. Obecnie ta koncepcja znajduje się nieco w za plecami bydgoskiej, ale wszystko może się jeszcze zdarzyć.

Brejza jednym z najlepszych prezydentów według Newsweeka

Napisane przez poniedziałek, 19 czerwiec 2017 16:35

Dzisiaj wieczorem podczas odbywającej się we Wrocławiu Kongresu Regionów wyróżnieni zostaną najlepsi zdaniem tygodnika ,,Newsweek” samorządowcy w roku 2016. Będzie to podsumowanie kolejnego corocznego rankingu prezydentów przygotowywanych przez to wydawnictwo. Już teraz wiemy, że na podium znajduje się prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Inowrocławska budowlana zacieśnia współpracę z wojskiem

Napisane przez poniedziałek, 19 czerwiec 2017 13:08

W uroczystej przysiędze wojskowej żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowy Sił Rezerwy uczestniczyła delegacja z Zespołu Szkół ,,Budowlanych”, to efekt podpisanego w ostatnim czasie dokumentu o współpracy z 2 Pułkiem Inżynieryjnym.

W środę w Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu miała się odbyć rozprawa przeciwko rodzicom z Gniewkowa, którzy odmawiają szczepienia swoich dzieci. Przed budynkiem sądu odbywała się w tym samym czasie pikieta, której uczestnicy domagali się zniesienia obowiązkowych szczepień w Polsce.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kontynuujemy plebiscyt na najciekawszą bramkę Zawiszy

  Wczoraj zakończyło się głosowanie w ramach pierwszego zestawienia I etapu naszego plebiscytu na najciekawszą bramkę Zawiszy w rundzie wiosennej. Dzisiaj prezentujemy wam kolejne bramki i zachęcamy do oddawania swoich głosów. Wspólnie wybierzmy tą najlepszą bramkę.

 • Trwa plebiscyt na najciekawszą bramkę Zawiszy

  Piątek jest ostatnim dniem, w którym wybieramy najlepszą bramkę z zestawienia I w ramach I etapu plebiscytu na najciekawszą bramkę Zawiszy w rundzie wiosennej. Czytelników, którzy nie oddali swojego głosu zachęcamy do głosowania. Każdy może oddać dwa głosy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017
 • Marszałek czuje się marginalizowany przez rząd

  W trakcie dzisiejszej sesji marszałek Piotr Całbecki wyraził ubolewanie, iż rząd w sposób szczególny uwziął się na samorządy wojewódzkie i podejmuje działania osłabiające kompetencje marszałków. Z tymi zarzutami nie zgadza się bydgoski radny Michał Krzemkowski.

 • Jest zgoda wojewody na rozpoczęcie budowy kolejnego odcinka drogi S-5

  Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał w tym tygodniu decyzję ZRID na realizację kujawsko-pomorskiego odcinka nr 1 drogi ekspresowej S-5: Węzeł Nowe Marzy (z autostradą A1) – Dworzysko. Odcinek ten liczyć będzie 23,3 km.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.