Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Wokół tzw. ,,łącznika” czyli północnego odcinka obwodnicy Inowrocławia w tym tygodniu było dość gorąco. Politycy wzajemnie się oskarżali, ale najważniejsze dzisiaj wydaje się to, że zakończono procedurę wyboru wykonawcy i teraz pozostaje już tylko czekać na rozpoczęcie, a później zakończenie prac budowlanych.

Zobacz nagranie prezentujące uroki Noteci

Napisane przez czwartek, 25 maj 2017 10:03

W serwisie YouTube zamieszczone zostało nagranie prezentujące rzekę Noteć z perspektywy płynącego skuterem. Autor nagrania przepłynął z Kruszwicy do Inowrocławia, rozpoczynając podróż na jeziorze Gopło. Jak czytamy w opisie nagrania – odcinek ten liczy około 14 km.

Prezydent Inowrocławia czeka na konkrety

Napisane przez środa, 24 maj 2017 16:50

W poniedziałek wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zapowiedział, że zostały zabezpieczone brakujące fundusze na realizacje ostatniego odcinka obwodnicy Inowrocławia – tzw. łącznika. Zdaniem prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy tych pieniędzy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad do dzisiaj nie otrzymała.

Lidia Stolarka nadal chce być radną

Napisane przez wtorek, 23 maj 2017 09:45

Można już oficjalnie powiedzieć, że czterech kandydatów będzie zabiegać o wybór na radnego Rady Miejskiej Inowrocławia w wyborach uzupełniających, w okręgu obejmującym Stare Miasto. Wśród nich znajduje się była już radna Lidia Stolarska.

PiS deklaruje budowę całej obwodnicy Inowrocławia

Napisane przez poniedziałek, 22 maj 2017 15:40

Prace budowlane na wiodącym odcinku obwodnicy Inowrocławia za kilka tygodni dobiegną końca. W ostatnim czasie niepokój wywołały natomiast opóźnienia w przygotowaniach do ostatniego odcinka łączącego węzeł Latkowo (wylot DK nr 15 na Toruń) z węzłem Sławęcinek (wylot DK nr 25 na Bydgoszcz). Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i poseł Łukasz Schreiber dzisiaj zapowiedzieli, że brakujące pieniądze się znalazły.

Ze środowiska Kukiz15 wyszła inicjatywa, aby jeden z miejskich skwerów nazwać imieniem zmarłych w katastrofie smoleńskiej: Lecha i Marii Kaczyńskich. Marek Browiński liczy, że jego pomysł nie zostanie potraktowany politycznie i uda się oddać hołd zmarłej parze prezydenckiej.

Z roku na rok polskie samorządy muszą zwiększać poziom recyclingu – w roku bieżącym powinny one osiągnąć przynajmniej 30% segregacji. Mieszkańców do segregacji zachęca się m.in. niższymi opłatami za gospodarkę odpadami lub poprzez edukację ekologiczną. W Inowrocławiu można otrzymać zaś darmowe sadzonki, które mają sprawić, że miasto to będzie jeszcze bardziej zielone.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Zawisza - Victoria Kołaczkowo

  Najważniejszą informacją dnia dla Zawiszy jest wywalczenie awansu do A-klasy. Zachęcamy również do obejrzenia skrótu z tego meczu, który dla naszych czytelników przygotowaliśmy.

 • Zawisza już w A-klasie

  Do niespodzianki doszło dzisiaj w Zamościu, gdzie wicelider B-klasy Wisła Fordon uległa miejscowej Iskrze. Oznacza to, że Wisła straciła teoretyczne szansę na przeskoczenie lidera – Zawiszy Bydgoszcz. Możemy zatem już dzisiaj powiedzieć, że Zawisza awansował do A-klasy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

Radio Maryja o działaniach posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego:

Jedyną grupą, która naprawdę straci na tych przepisach, będą przestrzegające prawa małe i średnie firmy, które często funkcjonują na granicy opłacalności. Odebranie im jednolitego narzędzia, które pozwala im konkurować na rynku europejskim, to ich faktyczna likwidacjazaznaczył Kosma Złotowski.

 

Więcej o sprawie przeczytać można pod tym linkiem

 • Czy kujawsko-pomorskie finanse wychodzą ,,spod kreski"?

  Przed uchwaleniem budżetu województwa na rok 2016 Regionalna Izba Obrachunkowa ostrzegała o dość niskiej granicy do dopuszczalnego zadłużemia samorządu. Ostatecznie udało się w ubiegłym roku uzyskać nadwyżkę, która zaskoczyła nawet radnych koalicji. Dzisiaj Sejmik Województwa udzielił absolutorium marszałkowi i Zarządowi Województwa za rok 2016. Zdaniem opozycji - dobry wynik finansowy zawdzięczamy obcięciu inwestycji.

 • W jakim wieku są kujawsko-pomorscy radni?

  W sobotę przypada Dzień Samorządu Terytorialnego – z tej okazji Główny Urząd Statystyczny przygotował ciekawe zestawienia statystyczne dotyczące samorządów w województwie kujawsko-pomorskim. Jaki przedział wiekowy jest najmocniej reprezentowany wśród radnych wszystkich szczebli? Jaki zaś procent stanowią młodzi radni? Odpowiedzi na te pytania znajdą się poniżej.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.