Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Ominięcie szlabanu mogło się skończyć tragicznie

Napisane przez piątek, 28 kwiecień 2017 10:57

W ostatnich latach coraz bardziej widoczne są kampanie edukacyjne promujące bezpieczne przejazdy kolejowe. Wielu kierowców jednak nadal narusza zasady bezpieczeństwa – w ostatnim czasie do niebezpiecznej sytuacji doszło na Szymborzu.

Mamy pierwszego kandydata na radnego

Napisane przez czwartek, 27 kwiecień 2017 14:10

W środę Miejska Komisja Wyborcza zarejestrowała pierwszego kandydata w wyborach uzupełniających w okręgu obejmującym Stare Miasto w Inowrocławiu – Sławomira Szeligę, który posiada wieloletnie doświadczenie samorządowe. Dzisiaj ciężko powiedzieć ilu będzie miał kontrkandydatów.

Znamy termin kolejnych wyborów uzupełniających w Inowrocławiu

Napisane przez środa, 26 kwiecień 2017 10:16

Wojewoda Kujawsko-Pomorski zarządził termin kolejnych wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej Inowrocławia. Odbędą się one 16 lipca, czyli w okresie wakacyjnym.

W centrum Inowrocławia powstaje mural

Napisane przez wtorek, 25 kwiecień 2017 22:40

,,Miasto w pigułce” to tytuł dzieła, jaki powstaje na jednej z reprezentacyjnych ścian w centrum Inowrocławia. Jego malowanie rozpoczęło się w poniedziałek.

Urząd Miasta Inowrocławia wydał komunikat, w którym wyjaśnia, dlaczego radni koalicji przeforsowali wczoraj uchwałę, która negatywnie odnosi się do ,,zapowiadanych” zmian w prawie samorządowym, w tym wprowadzenia dwukadencyjności.

Zerwane obrady Rady Miejskiej nie przyblokowały kontrowersyjnej uchwały

Napisane przez poniedziałek, 24 kwiecień 2017 15:14

Rada Miejska Inowrocławia przyjęła dzisiaj uchwałę, w której sprzeciwia się ,,zapowiadanym” zmianom prawa samorządowego w Polsce – w tym również wprowadzeniu dla prezydentów miast limitu kadencyjności. Zdaniem radnych opozycji to jest uchwała nie Rady Miejskiej, ale grupy trzymającej władzę w Inowrocławiu.

Dość nietypową uchwałę na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej będą procedować inowrocławscy radni. Zgłoszony przez przewodniczącego Tomasza Marcinkowskiego projekt ma wyrazić sprzeciw inowrocławskiego samorządu wobec ,,zapowiadanych” zmian prawa samorządowego w Polsce. Sprzeciw dotyczyć ma zatem również możliwości ograniczenia kadencyjności prezydentom miast.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Bydgoszczy przyznano organizację dużej imprezy w 2019 roku

  Obradująca dzisiaj w Paryżu Rada European Atchletics zdecydowała o przyznaniu Bydgoszczy organizacji Superligi Drużynowych Mistrzostw Europy w 2019 roku. Impreza ma być ważnym elementem obchodów 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 • Skrót meczu: Zawisza – Zorza Ślesin

  Niedzielny mecz pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Zorzą Ślesin, rozgrywany w Potulicach, zakończył się gradem bramek. Chcących bliżej poznać przebieg meczu zachęcamy do obejrzenia naszego kilkuminutowego skrótu.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

Radio Maryja o działaniach posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego:

Jedyną grupą, która naprawdę straci na tych przepisach, będą przestrzegające prawa małe i średnie firmy, które często funkcjonują na granicy opłacalności. Odebranie im jednolitego narzędzia, które pozwala im konkurować na rynku europejskim, to ich faktyczna likwidacjazaznaczył Kosma Złotowski.

 

Więcej o sprawie przeczytać można pod tym linkiem

 • Pełnomocnik marszałka ds. dróg wodnych nie zgadza się na ,,suchy port” w Bydgoszczy

  Gościem dzisiejszej ,,Rozmowy Dnia” Radia PiK był dr Stanisław Wroński, będący pełnomocnikiem marszałka województwa ds. dróg wodnych. Forsował on potrzebę skupienia transportu wodnego, kolejowego i drogowego pomiędzy Bydgoszczą i Solcem Kujawskim, jednocześnie podważając głosy bydgoskich samorządowców o potrzebie budowy ,,suchego portu” w Łęgnowie.

 • Samorządy wspólnie apelują do premier o budowę całej drogi ekspresowej S-10

  Włodarze ponad trzydziestu samorządów – w tym prezydent Bydgoszczy – apelują do premier Beaty Szydło wspólnie o budowę drogi ekspresowej S-10 na całym planowanym przebiegu od Szczecina do Płońska. Samorządowcy wyrażają przy tym niepokój podzieleniem realizacji inwestycji na kilka etapów, co nie daje gwarancji na realizację całości inwestycji w podobnym czasie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.