Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Inowrocław promował się w Łodzi

Napisane przez piątek, 24 marzec 2017 10:13

W ubiegły weekend Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna InLOT wzięła udział w targach ,,Na styku kultur” w Łodzi. Gościom targów zaprezentowano przede wszystkim charakter uzdrowiskowy miasta.

Nowy Inowrocław popiera dwukadencyjność

Napisane przez czwartek, 23 marzec 2017 00:26

Kontrkandydat Ryszarda Brejzy z II tury wyborów w 2014 roku – Marcin Wroński napisał do marszałka Sejmu RP , premier Beaty Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego list, w którym popiera postulat ograniczenia kadencyjności prezydentom, wójtom oraz burmistrzów. Swój postulat uzasadnia funkcjonującymi w inowrocławskim samorządzie patologiami.

Komisarz Wyborczy ogłosił w Inowrocławiu wybory

Napisane przez środa, 22 marzec 2017 13:21

11 czerwca w okręgu obejmującym Stare Miasto w Inowrocławiu odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej. Obwieszczenie w tej sprawie wydał Komisarz Wyborczy, w związku z potwierdzeniem przez Naczelny Sąd Administracyjny wygaszenia mandatu radnej Lidii Stolarskiej.

Nie udało się jeszcze sprzedać ,,Modrzewia”

Napisane przez środa, 22 marzec 2017 09:59

Miastu Inowrocław nie udało się jeszcze sfinalizować prywatyzacji sanatorium ,,Modrzew”. Jedyna oferta złożona w przetargu wpłynęła po terminie, co uniemożliwiło zawarcie transakcji. Urząd Miasta Inowrocławia ponawia jednak próbę prywatyzacji, tym razem na podstawie przetargu nieograniczonego.

Poseł PiS Grzegorz Adam Woźniak zapowiedział, że ograniczenie kadencyjności dla prezydentów miast obowiązywać będzie już od przyszłych wyborów samorządowych, co oznacza, że prezydent Ryszard Brejza nie będzie mógł ubiegać się o reelekcję. Przedstawiciele inowrocławskiej opozycji z dużą nadzieją na takie ustawowe rozwiązanie liczą, bowiem mają nadzieję, że w ten sposób dobiegnie kres ,,imperium medialnego prezydenta Brejzy”.

Gmina Inowrocław otrzyma ponad milion złotych na termomodernizacje

Napisane przez poniedziałek, 20 marzec 2017 11:39

Urząd Marszałkowski rozstrzygnął konkurs z Regionalnego Programu Operacyjnego na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej. Na dotację unijną zakwalifikowało się kilka zadań inwestycyjnych z powiatu inowrocławskiego.

W Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego jeszcze nie pojawiło się stwierdzenie przez Komisarza Wyborczego wygaszenia mandatu inowrocławskiej radnej Lidii Stolarskiej, ale Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinkowski uznał, że radną przestała już być.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny udany mecz Zawiszy i Patryka Berezy

  W Świeciu Zawisza Bydgoszcz podejmował w sobotę Star Pruszcz Pomorski, zespół występujący klasę wyżej od bydgoskiego zespołu, będący w ścisłej rywalizacji o V ligę. Pojedynek ten zdominował jednak B-klasowy Zawisza.

 • Bydgoszczanki odnoszą sukcesy na pływackich Mistrzostwach Polski

  W Gliwicach odbywały się Mistrzostwa Polski 16-latków w pływaniu. Bardzo dobrze wypadły bydgoszczanki z klubu MUKS Piętnastka, pod wodzą trenera Roberta Strzałki – przywożąc nad Brdę pięć tytułów mistrzowskich.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

Radio Maryja o działaniach posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego:

Jedyną grupą, która naprawdę straci na tych przepisach, będą przestrzegające prawa małe i średnie firmy, które często funkcjonują na granicy opłacalności. Odebranie im jednolitego narzędzia, które pozwala im konkurować na rynku europejskim, to ich faktyczna likwidacjazaznaczył Kosma Złotowski.

 

Więcej o sprawie przeczytać można pod tym linkiem

 • Czy się stoi czy się leży – zawsze kasa się należy

  Powiedzenie kojarzą się z okresem PRL ma szansę znowu stać się popularne, w Unii Europejskiej coraz głośniejsze stają się głosy dotyczące ustanowienia dochodu bezwarunkowego, czyli jakiejś kwoty, która należeć będzie każdemu obywatelowi niezależnie od tego czy pracuje czy nic nie robi. Na polski grunt pomysł ten wchodzi za sprawą partii Razem – czy rozpocznie on na polskiej lewicy wyścig na to kto obieca więcej?

 • Będą ostrzejsze kary za jazdę pod wpływem alkoholu

  Najprawdopodobniej dzisiaj posłowie uchwalą nowelizację kodeksu karnego w zakresie zaostrzenia kar za przestępstwa w ruchu drogowym. Zakłada się przede wszystkim ustalenie minimalnych kar, które mają skuteczniej wykluczyć pijanych kierowców.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.