Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Radni PiS oczekują dymisji prezydenta Inowrocławia

Napisane przez poniedziałek, 23 październik 2017 16:27

W opinii klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, w świetle ostatnich wydarzeń, zapoczątkowanych kontrolą Centralnego Biura Antykorupcyjnego, prezydent Ryszard Brejza powinien złożyć mandat, czyli podać się do dymisji.

Droga kampania promująca Solanki

Napisane przez niedziela, 22 październik 2017 00:49

Przed dwoma laty zainaugurowana została przez inowrocławski ratusz kampania ,,Solanki masz gratis”. Jej celem było promowanie wśród inowrocławian walorów Parku Solankowego. W ostatnim czasie wypłynęły faktury, z których wynika, że około 30 tys., głównie za prace koncepcyjne, trafiło do agencji prowadzonej przez jednego z późniejszych urzędników.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w inowrocławskim ratuszu, która potrwa do połowy stycznia. Badane są dokładniej wydatki Wydziału Kultury i Promocji z lat 2015-2017. Już po pierwszych dniach kontroli funkcjonariusze zdecydowali się zawiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

Środowiskowy Oskar dla dyrektora PGKiM

Napisane przez piątek, 20 październik 2017 15:06

Na początku tygodnia w Poznaniu rozpoczął się kongres Envico Environment 2017 poświęcony szeroko pojętemu zagadnieniu ochrony środowiska. W pierwszym dniu tego kongresu w Teatrze Wielkim w Poznaniu wręczono środowisko Oskary za osiągnięcia na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Prezydent Inowrocławia składa doniesienie na swoich pracowników

Napisane przez czwartek, 19 październik 2017 15:39

Wewnętrzna kontrola zarządzona osobiście przez prezydenta Inowrocławia Ryszard Brejza już na wstępnym etapie wykazała, że Urząd Miasta miał płacić za usługi, które nigdy nie zostały wykonane. Sprawa dotyczy funkcjonowania Wydziału Kultury i Promocji. W ubiegłym tygodniu swoją kontrolę w tej sprawie rozpoczęło Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Ratusz zarządził kontrole w wydziale promocji

Napisane przez środa, 18 październik 2017 18:46

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Wydziale Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Miasta Inowrocławia. Nie jest to jednak jedyna kontrola w tej komórce, dzisiaj czynności kontrolne wszczęto również na wniosek prezydenta Inowrocławia.

Czy realizacja węzła wokół Magazynowej może być zagrożona?

Napisane przez wtorek, 17 październik 2017 20:20

Miasto Inowrocław ogłosiło przetarg na budowę węzła komunikacyjnego wokół dworca PKP. Planowana jest budowa miejsc parkingowych przy ulicy Magazynowej oraz budowa przejścia podziemnego pod torami kolejowymi, które pozwoli szybko przedostać się z Magazynowej na dworzec.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zobacz jak GLKS próbował rzucić wyzwanie Zawiszy

  Zachęcamy do obejrzenia przygotowanego przez nas skrótu meczu pomiędzy GLKS Osielsko-Żołędowo i Zawiszą Bydgoszcz. Gospodarze nie zlękli się tego, iż przyszło im zmierzyć się z liderem i mieli okazję, aby sprawić niespodziankę. Przebieg gry postaraliśmy się pokazać w skrócie filmowym.

 • Zawisza w Żołędowie zgodnie z planem

  Powoli zbliżamy się do przerwy zimowej w rozgrywkach A-klasy. Na cztery kolejki przed przerwą niepokonany do tej pory na własnym stadionie GLKS Osielsko-Żołędowo podejmował u siebie Zawiszę Bydgoszcz. Konfrontacja z liderem przyniosła GLKS pierwszą porażkę na swoim obiekcie, choć były okazje, aby ten mecz zakończył się zupełnie inaczej.

Wiadomości sportowe

Baba Jaga

Kosma Złotowski

 • Prezydenci miast solidarnie za S-10

  Dzisiaj w Bydgoszczy odbywał się Konwent Prezydentów Miast Województwa Kujawsko-Pomorskiego (miast prezydenckich), w trakcie którego prezydenci przyjęli stanowisko w sprawie Programu Budowy Dróg Krajowych. Za priorytet wskazali w nim realizację odcinka drogi ekspresowej S-10, wspomniano również jednak inne odcinki.

 • Kto faktycznie zamordował ks. Popiełuszkę? Poseł chce komisji śledczej

  Wczoraj przypadała 33 rocznica najbardziej prawdopodobnej daty zamordowania ks. Jerzego Popiełuszko. Od siedmiu lat błogosławionego Kościoła Katolickiego. Poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz15 chce powołać komisję śledczą, która miałaby wyjaśnić wątpliwości dotyczące jego śmierci, które do dzisiaj nie zostały wyjaśnione.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.