Jesteś tutaj: HomeInowrocław720 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego

720 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 02 sierpień 2017 13:53
720 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego Fot: UM Inowrocław

Pod koniec września na dobrze ruszy I edycja Budżetu Obywatelskiego w Inowrocławiu. Od jutra będzie zaś prowadzona wśród mieszkańców kampania informacyjna. Łącznie w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2018 roku zostanie rozdysponowane 720 tys. zł.

- Chcemy, aby część budżetu była skonstruowana w oparciu o propozycje od inowrocławian. To możliwość zgłoszenia i wyboru przez mieszkańców takich projektów, które oni uważają za najbardziej istotne i potrzebne, aby żyć w jeszcze bardziej przyjaznym mieście, jakim jest Inowrocław – podkreśla prezydent Ryszard Brejza.

 

Najszybciej informacje na temat Budżetu Obywatelskiego znajdziemy na specjalnej stronie internetowej – www.bo.inowroclaw.pl Dodatkowo Urząd Miasta planuje przeprowadzenie w najbliższym czasie spotkań informacyjnych dla mieszkańców. Nabór wniosków bo BO ruszy 25 września i potrwa do 6 października. Będzie to tylko kilkanaście dni, stąd też warto już dzisiaj zacząć się zastanawiać nad ewentualnymi projektami. Po weryfikacji wniosków w drugiej połowie października odbędzie się głosowanie mieszkańców. Planowane są dwie formy głosowania: tradycyjne oraz internetowe.

 

Kwota 720 tys. zł zostanie rozdysponowana pomiędzy osiedlami w oparciu o parytet liczby mieszkańców. Najwięcej otrzyma Uzdrowiskowe 224 tys. zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Zawisza wysoko wygrywa z IV ligowcem z Wielkopolski

    W sobotę na boisku w Rynarzewie Zawisza Bydgoszcz zmierzył się w pojedynku sparingowym z Nielbą Wągrowiec. Piłkarze z Wielkopolski występować będą ligę wyżej od niebiesko-czarnych w IV lidze. Ten sparing zdominował jednak beniaminek V ligi z Bydgoszczy.

  • Jacek Góralski chciałby kiedyś jeszcze założyć koszulkę Zawiszy

    Występujący na Mundialu w meczach z Kolumbią i Japonią Jacek Góralski zyskał jedne z lepszych ocen wśród polskich reprezentantów. Piłkarz znalazł chwilę, aby wziąć udział w spotkaniu otwartym w Bydgoszczy. Góralski przyznał, że w finale Mistrzostw Świata kibicuje Chorwacji.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

  • Polacy parlamentaryzmu nie otrzymali w darze

    Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się dzisiaj uroczyste zgromadzenie narodowej z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu oraz 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W swoim wystąpieniu prezydent Andrzej Duda mówił jak przez wieki sejmowanie budowało obywatelski charakter Rzeczypospolitej.

  • Polski parlament gości Szczyt Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Środkowej i Wschodniej

    Marszałek Senatu Stanisław Karczewski nawiązując do roku 1918 w którym Polska odzyskała niepodległość, wysnuł refleksję, iż tamten rok uczy nas, że losy państw Europy Środkowej i Wschodniej są ze sobą powiązane, stąd też ważna jest współpraca. Zacieśnianiu współpracy dyplomatycznej służyć ma odbywający się dzisiaj Szczyt Przewodniczących Parlamentów, w przededniu centralnych uroczystości 550-lecia polskiego parlamentaryzmu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.