Jesteś tutaj: HomeInowrocław720 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego

720 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 02 sierpień 2017 13:53
720 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego Fot: UM Inowrocław

Pod koniec września na dobrze ruszy I edycja Budżetu Obywatelskiego w Inowrocławiu. Od jutra będzie zaś prowadzona wśród mieszkańców kampania informacyjna. Łącznie w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2018 roku zostanie rozdysponowane 720 tys. zł.

- Chcemy, aby część budżetu była skonstruowana w oparciu o propozycje od inowrocławian. To możliwość zgłoszenia i wyboru przez mieszkańców takich projektów, które oni uważają za najbardziej istotne i potrzebne, aby żyć w jeszcze bardziej przyjaznym mieście, jakim jest Inowrocław – podkreśla prezydent Ryszard Brejza.

 

Najszybciej informacje na temat Budżetu Obywatelskiego znajdziemy na specjalnej stronie internetowej – www.bo.inowroclaw.pl Dodatkowo Urząd Miasta planuje przeprowadzenie w najbliższym czasie spotkań informacyjnych dla mieszkańców. Nabór wniosków bo BO ruszy 25 września i potrwa do 6 października. Będzie to tylko kilkanaście dni, stąd też warto już dzisiaj zacząć się zastanawiać nad ewentualnymi projektami. Po weryfikacji wniosków w drugiej połowie października odbędzie się głosowanie mieszkańców. Planowane są dwie formy głosowania: tradycyjne oraz internetowe.

 

Kwota 720 tys. zł zostanie rozdysponowana pomiędzy osiedlami w oparciu o parytet liczby mieszkańców. Najwięcej otrzyma Uzdrowiskowe 224 tys. zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

 • Po emocjonującym meczu Zawisza pokonał Victorię Lisewo

  Ubiegłotygodniowa porażka Zawiszy w Ostaszewie co prawda nie odebrała niebiesko-czarnym pozycji lidera, to mentalnie popsuła morale wewnątrz zespołu, co można było zobaczyć również dzisiaj w meczu przeciwko Victorii Lisewo, rozegranym przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Był to mecz pełen nerwów i emocji, ale z pozytywnym dla Zawiszy finałem.

Wiadomości sportowe

 • Kandydaci PiS z całej zachodniej strony województwa mówią jednym głosem

  Kolejny marszałek ma być z Bydgoszczy – taką deklarację wyrazili kandydaci do Sejmiku Województwa z Prawa i Sprawiedliwości, z okręgów nr 1, 2 i 5, czyli terenów położonych na zachód od Wisły. We wtorek w Parku Kochanowskiego w Bydgoszczy podpisali deklarację na rzecz zrównoważonego rozwoju całego województwa.

 • PiS zapowiada realizację Bydgoskiej Kolei Metropolitalnej

  W poprzedniej perspektywie unijnym sztandarowym projektem transportowym było BiT City. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą stworzyć kolejny tak duży projekt, który miałby się nazywać Bydgoska Kolej Metropolitalna, bowiem Bydgoszcz jest obecnie jednym z niewielu dużych polskich miast, które nie posiadają nawet koncepcji kolei dojazdowej.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.