Jesteś tutaj: HomeInowrocław720 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego

720 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 02 sierpień 2017 13:53
720 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego Fot: UM Inowrocław

Pod koniec września na dobrze ruszy I edycja Budżetu Obywatelskiego w Inowrocławiu. Od jutra będzie zaś prowadzona wśród mieszkańców kampania informacyjna. Łącznie w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2018 roku zostanie rozdysponowane 720 tys. zł.

- Chcemy, aby część budżetu była skonstruowana w oparciu o propozycje od inowrocławian. To możliwość zgłoszenia i wyboru przez mieszkańców takich projektów, które oni uważają za najbardziej istotne i potrzebne, aby żyć w jeszcze bardziej przyjaznym mieście, jakim jest Inowrocław – podkreśla prezydent Ryszard Brejza.

 

Najszybciej informacje na temat Budżetu Obywatelskiego znajdziemy na specjalnej stronie internetowej – www.bo.inowroclaw.pl Dodatkowo Urząd Miasta planuje przeprowadzenie w najbliższym czasie spotkań informacyjnych dla mieszkańców. Nabór wniosków bo BO ruszy 25 września i potrwa do 6 października. Będzie to tylko kilkanaście dni, stąd też warto już dzisiaj zacząć się zastanawiać nad ewentualnymi projektami. Po weryfikacji wniosków w drugiej połowie października odbędzie się głosowanie mieszkańców. Planowane są dwie formy głosowania: tradycyjne oraz internetowe.

 

Kwota 720 tys. zł zostanie rozdysponowana pomiędzy osiedlami w oparciu o parytet liczby mieszkańców. Najwięcej otrzyma Uzdrowiskowe 224 tys. zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Baba Jaga
« Listopad 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Kosma Złotowski

  • Jest wniosek o podwyżkę cen prądu

    Enea, PGE, Tauron oraz Energa chcą podwyższyć od 2018 roku ceny energii elektrycznej. Z wnioskiem o zgodę na podwyższenie taryf wystąpiły do Urzędu Regulacji Energetyki. O planach sprzedawców energii elektrycznej informuje dziennik ,,Rzeczpospolita”.

  • Miał być budżet zrównoważony – będzie kilkadziesiąt milionów deficytu

    W grudniu ubiegłego roku Sejmik Województwa uchwalił budżet wojewódzki na rok bieżący, który miał być zrównoważony. Mieliśmy wydać dokładnie tyle samo ile wyniosą dochody. Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że wydatki będą o kilkadziesiąt milionów wyższe od przychodów.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.