Jesteś tutaj: HomeInowrocław720 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego

720 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 02 sierpień 2017 13:53
720 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego Fot: UM Inowrocław

Pod koniec września na dobrze ruszy I edycja Budżetu Obywatelskiego w Inowrocławiu. Od jutra będzie zaś prowadzona wśród mieszkańców kampania informacyjna. Łącznie w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2018 roku zostanie rozdysponowane 720 tys. zł.

- Chcemy, aby część budżetu była skonstruowana w oparciu o propozycje od inowrocławian. To możliwość zgłoszenia i wyboru przez mieszkańców takich projektów, które oni uważają za najbardziej istotne i potrzebne, aby żyć w jeszcze bardziej przyjaznym mieście, jakim jest Inowrocław – podkreśla prezydent Ryszard Brejza.

 

Najszybciej informacje na temat Budżetu Obywatelskiego znajdziemy na specjalnej stronie internetowej – www.bo.inowroclaw.pl Dodatkowo Urząd Miasta planuje przeprowadzenie w najbliższym czasie spotkań informacyjnych dla mieszkańców. Nabór wniosków bo BO ruszy 25 września i potrwa do 6 października. Będzie to tylko kilkanaście dni, stąd też warto już dzisiaj zacząć się zastanawiać nad ewentualnymi projektami. Po weryfikacji wniosków w drugiej połowie października odbędzie się głosowanie mieszkańców. Planowane są dwie formy głosowania: tradycyjne oraz internetowe.

 

Kwota 720 tys. zł zostanie rozdysponowana pomiędzy osiedlami w oparciu o parytet liczby mieszkańców. Najwięcej otrzyma Uzdrowiskowe 224 tys. zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Rawys znowu krzyżuje szyki Zawiszy

  Niespodzianką w rundzie jesiennej była porażka faworyta do awansu – Zawiszy Bydgoszcz w Rawysem Raciąż. Dzisiaj piłkarze Rawysa ponownie sprawili niespodziankę w konfrontacji z Zawiszą.

 • Odegrać się Rawysowi za jesień

  W rundzie jesiennej Zawisza Bydgoszcz w meczu ligowym przegrał tylko raz – 23 września w Raciążu, gdzie minimalnie ulegli miejscowemu Rawysowi. Piłkarze niebiesko-czarnych schodzili z tego spotkania w niezbyt dobrych nastrojach i podłamani, bowiem bardzo chcieli przywieść z Borów Tucholskich trzy punkty.

Wiadomości sportowe

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

 • PKW: Propozycja zmian okręgów do sejmiku jest zbyt daleko idąca

  Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa nie będzie procedowany projekt uchwały autorstwa marszałka województwa, który zakładał dość daleko idące zmiany w okręgach wyborczych. Jak udało nam się ustalić – wątpliwości wobec propozycji marszałka ma komisarz wyborczy.

 • Samorządowcy chcą reformy systemu wynagrodzeń prezydentów, burmistrzów i wójtów

  Głos w sprawie zapowiedzi posła Jarosława Kaczyńskiego, dążenia do obniżenia wynagrodzeń samorządowców, zabrał Związek Miast Polskich. Zrzeszenie skupiające większość polskich samorządów podkreśla, iż od kilku lat oczekuje przeprowadzenia reformy wynagrodzeń, która miałaby m.in. uzależnić wynagrodzenie od wielkości samorządy, liczby mieszkańców.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.