Jesteś tutaj: HomeInowrocławNa dniach ruszą prace na kolejnym odcinku obwodnicy Inowrocławia

Na dniach ruszą prace na kolejnym odcinku obwodnicy Inowrocławia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 04 październik 2017 17:08
Na dniach ruszą prace na kolejnym odcinku obwodnicy Inowrocławia Fot: GDDKiA

W październiku mają rozpocząć się pierwsze prace budowlane na tzw. łączniku obwodnicy Inowrocławia. Mowa o mającym liczyć niecałe 5 km odcinka od węzła Sławęcinek (wlot do Inowrocławia od strony Bydgoszczy) do zbudowanego już węzła Latkowo, gdzie kończy się dzisiaj obwodnica, która liczy ok. 19 km.

Umowa z wykonawcą została podpisana 10 sierpnia. W ostatnim czasie dokonano oznakowania drzew przeznaczonych do wysyłki, zakończono również przejmowanie gruntów pod inwestycję oraz wymagane prawem badania archeologiczne. Na tym odcinku obwodnica będzie przecinać dwie linie kolejowe, co wymagać będzie budowy obiektów inżynieryjnych.

 

W najbliższym czasie mają się rozpocząć prace budowlane na wysokości planowanego węzła Sławęcinek, pomiędzy Borkowem i Gnojnem położonymi przy drodze krajowej nr 25. Budowa całego ,,łącznika” powinna się zakończyć do końca 2019 roku. Koszt tej inwestycji to prawie 94 mln zł.

 

Istniejący 19 km odcinek obwodnicy pozwala ominąć miasto pojazdom zmierzającym pomiędzy kierunkami na: Gniezno-Poznań, Włocławek i Toruń. Kierowcy jadący w kierunku Bydgoszczy muszą wjeżdżać do miasta, stąd też budowa ,,łącznika” będzie dopełnieniem całej obwodnicy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • ,,Ks. Bosko mówił, że kiedy boisko jest pełne, wtedy diabeł jest smutny”

  W piątek w Hotelu Brzoza odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza”. Była to okazja do spotkania się całej niebiesko-czarnej rodziny, począwszy od piłkarzy pierwszej drużyny, po najmłodszych adeptów piłki nożnej. Nie zabrakło również działaczy, sponsorów i innych przyjaciół klubu.

 • Halowe Mistrzostwa Świata nie dla Torunia

  Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki chciał zorganizować w 2020 roku w Toruniu Halowe Mistrzostwa Świata – byłaby to impreza najwyższej rangi, do tej pory organizowana w naszym województwie. Międzynarodowa Federacja Lekkoatletyczna IAAF, postanowiła postawić jednak na Chiny.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kosma Złotowski

 • Toruński szpital i drogi priorytetem na rok 2018

  Jutro (poniedziałek, 18 grudnia) Sejmik Województwa uchwali budżet na rok 2018. Bydgoscy radni twierdzą, że jest to budżet wyborczy marszałka Piotra Całbeckiego, zadowoleni z tych zapisów będą jednak głównie wyborcy z Torunia. W okręgu wyborczym marszałka Całbeckiego prowadzona jest rozbudowa szpitala.

 • Dwóch toruńskich posłów we władzach krajowych PO

  Dzisiaj w Warszawie odbyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, w trakcie które wybrano nowy Zarząd Krajowych Platformy Obywatelskiej. W liczącym ponad 32 osoby ciele znalazło się dwóch przedstawicieli województwa kujawsko-pomorskiego. Obaj związani z okręgiem toruńskim.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.