Jesteś tutaj: HomeInowrocławNa dniach ruszą prace na kolejnym odcinku obwodnicy Inowrocławia

Na dniach ruszą prace na kolejnym odcinku obwodnicy Inowrocławia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 04 październik 2017 17:08
Na dniach ruszą prace na kolejnym odcinku obwodnicy Inowrocławia Fot: GDDKiA

W październiku mają rozpocząć się pierwsze prace budowlane na tzw. łączniku obwodnicy Inowrocławia. Mowa o mającym liczyć niecałe 5 km odcinka od węzła Sławęcinek (wlot do Inowrocławia od strony Bydgoszczy) do zbudowanego już węzła Latkowo, gdzie kończy się dzisiaj obwodnica, która liczy ok. 19 km.

Umowa z wykonawcą została podpisana 10 sierpnia. W ostatnim czasie dokonano oznakowania drzew przeznaczonych do wysyłki, zakończono również przejmowanie gruntów pod inwestycję oraz wymagane prawem badania archeologiczne. Na tym odcinku obwodnica będzie przecinać dwie linie kolejowe, co wymagać będzie budowy obiektów inżynieryjnych.

 

W najbliższym czasie mają się rozpocząć prace budowlane na wysokości planowanego węzła Sławęcinek, pomiędzy Borkowem i Gnojnem położonymi przy drodze krajowej nr 25. Budowa całego ,,łącznika” powinna się zakończyć do końca 2019 roku. Koszt tej inwestycji to prawie 94 mln zł.

 

Istniejący 19 km odcinek obwodnicy pozwala ominąć miasto pojazdom zmierzającym pomiędzy kierunkami na: Gniezno-Poznań, Włocławek i Toruń. Kierowcy jadący w kierunku Bydgoszczy muszą wjeżdżać do miasta, stąd też budowa ,,łącznika” będzie dopełnieniem całej obwodnicy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Czy marszałek faworyzuje toruński klub?

  Pałac Bydgoszcz i KS Poli Budowlani Toruń to dwaj reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego w najwyższej klasie rozgrywek siatkówki kobiet. Oba kluby walczą o utrzymanie w rozgrywkach. Okazuje się, że toruński klub może liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, czyli również bydgoszczanie dokładają się do wzmacniania rywalek bydgoskiego Pałacu.

 • Z meczu GLKS Dobrcz z Zawiszą

  Rozgrywany na zmarzniętej murawie, przy wietrze mecz, był przede wszystkim spotkaniem walki. Mogliśmy zobaczyć w nim wiele męskiej gry i walki o piłkę. Nie było to jednak z powodu panujących warunków spotkanie pełne piłkarskiego polotu.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Kosma Złotowski

 • Dodatkowe 30 mln zł od rządu na drogi w regionie

  Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował w środę, iż podczas narady wojewodów z premierem Mateuszem Morawieckim, usłyszał informację, że rząd przeznaczy dodatkowe 30,5 mln zł dla województwa kujawsko-pomorskiego, na remonty i przebudowy dróg lokalnych.

 • Wzrasta liczba cudzoziemców

  Według GUS w 2017 roku wydano w województwie kujawsko-pomorskim 6,5 tys. zezwoleń o pracę dla obcokrajowców, mamy do czynienia ze wzrostem o 30% w stosunku do roku wcześniejszego. Są to oficjalne dane, praktycznie liczba obcokrajowców w województwie może być znacznie większa. Zdecydowana większość zezwoleń dotyczy obywateli Ukrainy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.