Jesteś tutaj: HomeInowrocławNa dniach ruszą prace na kolejnym odcinku obwodnicy Inowrocławia

Na dniach ruszą prace na kolejnym odcinku obwodnicy Inowrocławia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 04 październik 2017 17:08
Na dniach ruszą prace na kolejnym odcinku obwodnicy Inowrocławia Fot: GDDKiA

W październiku mają rozpocząć się pierwsze prace budowlane na tzw. łączniku obwodnicy Inowrocławia. Mowa o mającym liczyć niecałe 5 km odcinka od węzła Sławęcinek (wlot do Inowrocławia od strony Bydgoszczy) do zbudowanego już węzła Latkowo, gdzie kończy się dzisiaj obwodnica, która liczy ok. 19 km.

Umowa z wykonawcą została podpisana 10 sierpnia. W ostatnim czasie dokonano oznakowania drzew przeznaczonych do wysyłki, zakończono również przejmowanie gruntów pod inwestycję oraz wymagane prawem badania archeologiczne. Na tym odcinku obwodnica będzie przecinać dwie linie kolejowe, co wymagać będzie budowy obiektów inżynieryjnych.

 

W najbliższym czasie mają się rozpocząć prace budowlane na wysokości planowanego węzła Sławęcinek, pomiędzy Borkowem i Gnojnem położonymi przy drodze krajowej nr 25. Budowa całego ,,łącznika” powinna się zakończyć do końca 2019 roku. Koszt tej inwestycji to prawie 94 mln zł.

 

Istniejący 19 km odcinek obwodnicy pozwala ominąć miasto pojazdom zmierzającym pomiędzy kierunkami na: Gniezno-Poznań, Włocławek i Toruń. Kierowcy jadący w kierunku Bydgoszczy muszą wjeżdżać do miasta, stąd też budowa ,,łącznika” będzie dopełnieniem całej obwodnicy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Z meczu Zawiszy z Falą Świekatowo

  Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych sytuacji z II połowy meczu Zawiszy Bydgoszcz z Falą Świekatowo.

 • Zawisza powraca na fotel lidera

  Fala Świekatowo po raz pierwszy w tym sezonie została pokonana. W sobotę w Potulicach, piłkarze Fali musieli uznać wyższość Zawiszy. Dla niebiesko-czarnych są to cenne punkty, bowiem o wartości powrotu na fotel lidera, ale ich zdobycie nie było łatwe. Nie był to również mecz rozegrany przez Zawiszę w najwyższym stylu.

Wiadomości sportowe

Baba Jaga

Kosma Złotowski

 • Na poważnie rozważa się sprowadzenie lekarzy ze wschodu

  Z przygotowanego na zlecenie OECD raportu ,,Health at a Glance: Europe 2016” wynika, że w Polsce na tysiąc mieszkańców przypada zaledwie 2,3 pacjentów, przy średniej UE 3,5. Jest to najgorszy wynik w Unii Europejskiej, także gorszy od takich państw jak Serbia czy Macedonia. Dane te wskazują jednoznacznie, że w Polsce mamy problem z deficytem lekarzy, który może się nawarstwiać, bowiem w wielu specjalizacjach średnia wieku lekarzy oscyluje w okolicach wieku emerytalnego.

 • Kujawsko-pomorskie z jednym z najwyższych wskaźników ubóstwa

  Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. Jak wynika ze statystyk Głównego Urzędu Statystycznego, województwa kujawsko-pomorskie należy do tych, które ma z tym zjawiskiem dość duży problem.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.