Jesteś tutaj: HomeInowrocławNa dniach ruszą prace na kolejnym odcinku obwodnicy Inowrocławia

Na dniach ruszą prace na kolejnym odcinku obwodnicy Inowrocławia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 04 październik 2017 17:08
Na dniach ruszą prace na kolejnym odcinku obwodnicy Inowrocławia Fot: GDDKiA

W październiku mają rozpocząć się pierwsze prace budowlane na tzw. łączniku obwodnicy Inowrocławia. Mowa o mającym liczyć niecałe 5 km odcinka od węzła Sławęcinek (wlot do Inowrocławia od strony Bydgoszczy) do zbudowanego już węzła Latkowo, gdzie kończy się dzisiaj obwodnica, która liczy ok. 19 km.

Umowa z wykonawcą została podpisana 10 sierpnia. W ostatnim czasie dokonano oznakowania drzew przeznaczonych do wysyłki, zakończono również przejmowanie gruntów pod inwestycję oraz wymagane prawem badania archeologiczne. Na tym odcinku obwodnica będzie przecinać dwie linie kolejowe, co wymagać będzie budowy obiektów inżynieryjnych.

 

W najbliższym czasie mają się rozpocząć prace budowlane na wysokości planowanego węzła Sławęcinek, pomiędzy Borkowem i Gnojnem położonymi przy drodze krajowej nr 25. Budowa całego ,,łącznika” powinna się zakończyć do końca 2019 roku. Koszt tej inwestycji to prawie 94 mln zł.

 

Istniejący 19 km odcinek obwodnicy pozwala ominąć miasto pojazdom zmierzającym pomiędzy kierunkami na: Gniezno-Poznań, Włocławek i Toruń. Kierowcy jadący w kierunku Bydgoszczy muszą wjeżdżać do miasta, stąd też budowa ,,łącznika” będzie dopełnieniem całej obwodnicy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Francja mistrzem świata. Mundial dobiega końca

  Po 20 latach najlepszą drużyną na świecie okazuje się reprezentacja Francji, która w finale pokonała Chorwatów 4:2. Tak wielu bramek w finale mundialu nie padło od 1958 roku. Mundial, którym przez dobry miesiąc się emocjonowaliśmy, dobiegł końca. Jutro wrócimy do szarej rzeczywistości.

 • Zawisza wysoko wygrywa z IV ligowcem z Wielkopolski

  W sobotę na boisku w Rynarzewie Zawisza Bydgoszcz zmierzył się w pojedynku sparingowym z Nielbą Wągrowiec. Piłkarze z Wielkopolski występować będą ligę wyżej od niebiesko-czarnych w IV lidze. Ten sparing zdominował jednak beniaminek V ligi z Bydgoszczy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Propozycja zmian w ordynacji do Parlamentu Europejskiego podzieliła posłów z regionu

  Z inicjatywy posłów Prawa i Sprawiedliwości trwają prace nad projektem ustawy zmieniającej ordynację wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Jej główne założenie to zapewnienie przynajmniej trzy osobowej reprezentacji w Parlamencie Europejskim danego regionu, co jest korzystne dla mniejszych województw jak kujawsko-pomorskie.

 • Polacy parlamentaryzmu nie otrzymali w darze

  Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się dzisiaj uroczyste zgromadzenie narodowej z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu oraz 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W swoim wystąpieniu prezydent Andrzej Duda mówił jak przez wieki sejmowanie budowało obywatelski charakter Rzeczypospolitej.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.