Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadny Radzikowski uważa, że projekt budżetu jest nierealny

Radny Radzikowski uważa, że projekt budżetu jest nierealny

Napisane przez  Ł.R. / Kurier Inowrocławki / ki24.info Opublikowano w Inowrocław piątek, 24 listopad 2017 15:32

Do tej pory prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza nie miał większych problemów, aby przekonywać radnego Janusza Radzikowskieg do prezentowanych przez siebie projektów budżetów. Okazuje się jednak, że teraz radny projekt budżetu na rok 2018 krytykuje, zaznaczając,  że  jest niedoszacowany, czyli przewidywane koszty realizacji inwestycji są zaniżone.

 

- W budżecie istnieje zapis dotyczący budowy parkingu przy strefie „A” uzdrowiska z kwotą 300 tys zł. Zapytałem się pani naczelnik od inwestycji, czy ta kwota jest adekwatna do kosztorysu? Odpowiedź była, że nie ponieważ kosztorys opiewa na kwotę 1 miliona złotych – informuje portal Ki24.info radny Janusz Radzikowski - Wynik jest prosty w budżecie podano inwestycje z wartościami nie odpowiadającymi kosztorysowi inwestorskiemu. Więc to ściema!

 

Podobny pogląd na tą inwestycję ma radny Maciej Basiński z Prawa i Sprawiedliwości.

 

- Można w budżecie zapisać tysiące inwestycji ponieważ jest to rok wyborczy jednak należy przeanalizować, czy zawarte kwoty przy poszczególnych inwestycjach są realne – dodaje radny Radzikowski.

 

Według radnego Janusza Radzikowskiego podobny problem niedoszacowania wartości inwestycji, może dotyczyć również innych zapisanych w projekcie budżetu zadań. Dlatego też radny podejrzewa, iż włodarz Inowrocławia gra pod publikę.

 

Janusz Radzikowskiego jakiś czas temu zapowiedział start w wyborach na prezydenta Inowrocławia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Czy marszałek faworyzuje toruński klub?

  Pałac Bydgoszcz i KS Poli Budowlani Toruń to dwaj reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego w najwyższej klasie rozgrywek siatkówki kobiet. Oba kluby walczą o utrzymanie w rozgrywkach. Okazuje się, że toruński klub może liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, czyli również bydgoszczanie dokładają się do wzmacniania rywalek bydgoskiego Pałacu.

 • Z meczu GLKS Dobrcz z Zawiszą

  Rozgrywany na zmarzniętej murawie, przy wietrze mecz, był przede wszystkim spotkaniem walki. Mogliśmy zobaczyć w nim wiele męskiej gry i walki o piłkę. Nie było to jednak z powodu panujących warunków spotkanie pełne piłkarskiego polotu.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Kosma Złotowski

 • Dodatkowe 30 mln zł od rządu na drogi w regionie

  Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował w środę, iż podczas narady wojewodów z premierem Mateuszem Morawieckim, usłyszał informację, że rząd przeznaczy dodatkowe 30,5 mln zł dla województwa kujawsko-pomorskiego, na remonty i przebudowy dróg lokalnych.

 • Wzrasta liczba cudzoziemców

  Według GUS w 2017 roku wydano w województwie kujawsko-pomorskim 6,5 tys. zezwoleń o pracę dla obcokrajowców, mamy do czynienia ze wzrostem o 30% w stosunku do roku wcześniejszego. Są to oficjalne dane, praktycznie liczba obcokrajowców w województwie może być znacznie większa. Zdecydowana większość zezwoleń dotyczy obywateli Ukrainy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.