Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadny Radzikowski uważa, że projekt budżetu jest nierealny

Radny Radzikowski uważa, że projekt budżetu jest nierealny

Napisane przez  Ł.R. / Kurier Inowrocławki / ki24.info Opublikowano w Inowrocław piątek, 24 listopad 2017 15:32

Do tej pory prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza nie miał większych problemów, aby przekonywać radnego Janusza Radzikowskieg do prezentowanych przez siebie projektów budżetów. Okazuje się jednak, że teraz radny projekt budżetu na rok 2018 krytykuje, zaznaczając,  że  jest niedoszacowany, czyli przewidywane koszty realizacji inwestycji są zaniżone.

 

- W budżecie istnieje zapis dotyczący budowy parkingu przy strefie „A” uzdrowiska z kwotą 300 tys zł. Zapytałem się pani naczelnik od inwestycji, czy ta kwota jest adekwatna do kosztorysu? Odpowiedź była, że nie ponieważ kosztorys opiewa na kwotę 1 miliona złotych – informuje portal Ki24.info radny Janusz Radzikowski - Wynik jest prosty w budżecie podano inwestycje z wartościami nie odpowiadającymi kosztorysowi inwestorskiemu. Więc to ściema!

 

Podobny pogląd na tą inwestycję ma radny Maciej Basiński z Prawa i Sprawiedliwości.

 

- Można w budżecie zapisać tysiące inwestycji ponieważ jest to rok wyborczy jednak należy przeanalizować, czy zawarte kwoty przy poszczególnych inwestycjach są realne – dodaje radny Radzikowski.

 

Według radnego Janusza Radzikowskiego podobny problem niedoszacowania wartości inwestycji, może dotyczyć również innych zapisanych w projekcie budżetu zadań. Dlatego też radny podejrzewa, iż włodarz Inowrocławia gra pod publikę.

 

Janusz Radzikowskiego jakiś czas temu zapowiedział start w wyborach na prezydenta Inowrocławia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

 • Po emocjonującym meczu Zawisza pokonał Victorię Lisewo

  Ubiegłotygodniowa porażka Zawiszy w Ostaszewie co prawda nie odebrała niebiesko-czarnym pozycji lidera, to mentalnie popsuła morale wewnątrz zespołu, co można było zobaczyć również dzisiaj w meczu przeciwko Victorii Lisewo, rozegranym przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Był to mecz pełen nerwów i emocji, ale z pozytywnym dla Zawiszy finałem.

Wiadomości sportowe

 • PiS zapowiada realizację Bydgoskiej Kolei Metropolitalnej

  W poprzedniej perspektywie unijnym sztandarowym projektem transportowym było BiT City. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą stworzyć kolejny tak duży projekt, który miałby się nazywać Bydgoska Kolej Metropolitalna, bowiem Bydgoszcz jest obecnie jednym z niewielu dużych polskich miast, które nie posiadają nawet koncepcji kolei dojazdowej.

 • Z próchnicą problem ma 72% polskich dzieci

  Przez ostatnie pięć lat prawie 46 tysięcy uczniów skorzystało z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych, a ponad 450 tysięcy dzieci z całej Polski uczestniczyło w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych o tematyce higieny jamy ustnej. Już wkrótce dołączy do nich kolejne 100 tysięcy – wszystko za sprawą VI edycji programu Dziel się Uśmiechem, który od 2013 roku aktywnie wspiera działania na rzecz profilaktyki próchnicy wśród dzieci.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.