Jesteś tutaj: HomeInowrocławSolino będzie miało nowego właściciela

Solino będzie miało nowego właściciela

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 28 listopad 2017 16:23

Inowrocławskie Kopalnie Soli ,,Solino” należą obecnie do grupy PKP Orlen, ale wkrótce wszystko ma się zmienić. We wtorek Rada Ministrów przyjęła ,,Politykę Rządu RP dla infrastruktury logistycznej w sektorze naftowej”, która zakłada zmianę właściciela Solino.

IKS Solino zajmuje się obecnie przede wszystkim utrzymywaniem podziemnych magazynów ropy i paliw. Infrastruktura magazynowa ulokowana na Kujawach uznana została jako kluczowa dla bezpieczeństwa energetycznego Polski.

 

Udziały IKS Solino od PKN Orlen przejąć ma OGP Gaz-System S.A., który odpowiada za gazociągi i przesył gazu na terenie Polski. Spółka państwowa jest również właścicielem terminalu LNG w Świnoujściu.

 

O zmiany właścicielskie od wielu lat zabiegali związkowcy z NSZZ Solidarność przy Inowrocławskich Kopalnia Soli ,,Solino”, którzy zarzucają PKN Orlen, iż niewłaściwie dba o rozwój podległego sobie podmiotu, przy tym narażając bezpieczeństwo energetyczne państwa. Dzisiejsza informacja o zamiarze przejęcia Solino przez OGP Gaz-System S.A. została odebrana przez Solidarność jako sukces podejmowanej walki. Przypomnijmy, iż doszło nawet do kilku miesięcznego protestu głodowego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Czy marszałek faworyzuje toruński klub?

  Pałac Bydgoszcz i KS Poli Budowlani Toruń to dwaj reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego w najwyższej klasie rozgrywek siatkówki kobiet. Oba kluby walczą o utrzymanie w rozgrywkach. Okazuje się, że toruński klub może liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, czyli również bydgoszczanie dokładają się do wzmacniania rywalek bydgoskiego Pałacu.

 • Z meczu GLKS Dobrcz z Zawiszą

  Rozgrywany na zmarzniętej murawie, przy wietrze mecz, był przede wszystkim spotkaniem walki. Mogliśmy zobaczyć w nim wiele męskiej gry i walki o piłkę. Nie było to jednak z powodu panujących warunków spotkanie pełne piłkarskiego polotu.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Kosma Złotowski

 • Dodatkowe 30 mln zł od rządu na drogi w regionie

  Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował w środę, iż podczas narady wojewodów z premierem Mateuszem Morawieckim, usłyszał informację, że rząd przeznaczy dodatkowe 30,5 mln zł dla województwa kujawsko-pomorskiego, na remonty i przebudowy dróg lokalnych.

 • Wzrasta liczba cudzoziemców

  Według GUS w 2017 roku wydano w województwie kujawsko-pomorskim 6,5 tys. zezwoleń o pracę dla obcokrajowców, mamy do czynienia ze wzrostem o 30% w stosunku do roku wcześniejszego. Są to oficjalne dane, praktycznie liczba obcokrajowców w województwie może być znacznie większa. Zdecydowana większość zezwoleń dotyczy obywateli Ukrainy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.