Jesteś tutaj: HomeInowrocławSolino będzie miało nowego właściciela

Solino będzie miało nowego właściciela

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 28 listopad 2017 16:23

Inowrocławskie Kopalnie Soli ,,Solino” należą obecnie do grupy PKP Orlen, ale wkrótce wszystko ma się zmienić. We wtorek Rada Ministrów przyjęła ,,Politykę Rządu RP dla infrastruktury logistycznej w sektorze naftowej”, która zakłada zmianę właściciela Solino.

IKS Solino zajmuje się obecnie przede wszystkim utrzymywaniem podziemnych magazynów ropy i paliw. Infrastruktura magazynowa ulokowana na Kujawach uznana została jako kluczowa dla bezpieczeństwa energetycznego Polski.

 

Udziały IKS Solino od PKN Orlen przejąć ma OGP Gaz-System S.A., który odpowiada za gazociągi i przesył gazu na terenie Polski. Spółka państwowa jest również właścicielem terminalu LNG w Świnoujściu.

 

O zmiany właścicielskie od wielu lat zabiegali związkowcy z NSZZ Solidarność przy Inowrocławskich Kopalnia Soli ,,Solino”, którzy zarzucają PKN Orlen, iż niewłaściwie dba o rozwój podległego sobie podmiotu, przy tym narażając bezpieczeństwo energetyczne państwa. Dzisiejsza informacja o zamiarze przejęcia Solino przez OGP Gaz-System S.A. została odebrana przez Solidarność jako sukces podejmowanej walki. Przypomnijmy, iż doszło nawet do kilku miesięcznego protestu głodowego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • ,,Ks. Bosko mówił, że kiedy boisko jest pełne, wtedy diabeł jest smutny”

  W piątek w Hotelu Brzoza odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza”. Była to okazja do spotkania się całej niebiesko-czarnej rodziny, począwszy od piłkarzy pierwszej drużyny, po najmłodszych adeptów piłki nożnej. Nie zabrakło również działaczy, sponsorów i innych przyjaciół klubu.

 • Halowe Mistrzostwa Świata nie dla Torunia

  Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki chciał zorganizować w 2020 roku w Toruniu Halowe Mistrzostwa Świata – byłaby to impreza najwyższej rangi, do tej pory organizowana w naszym województwie. Międzynarodowa Federacja Lekkoatletyczna IAAF, postanowiła postawić jednak na Chiny.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kosma Złotowski

 • Toruński szpital i drogi priorytetem na rok 2018

  Jutro (poniedziałek, 18 grudnia) Sejmik Województwa uchwali budżet na rok 2018. Bydgoscy radni twierdzą, że jest to budżet wyborczy marszałka Piotra Całbeckiego, zadowoleni z tych zapisów będą jednak głównie wyborcy z Torunia. W okręgu wyborczym marszałka Całbeckiego prowadzona jest rozbudowa szpitala.

 • Dwóch toruńskich posłów we władzach krajowych PO

  Dzisiaj w Warszawie odbyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, w trakcie które wybrano nowy Zarząd Krajowych Platformy Obywatelskiej. W liczącym ponad 32 osoby ciele znalazło się dwóch przedstawicieli województwa kujawsko-pomorskiego. Obaj związani z okręgiem toruńskim.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.