Jesteś tutaj: HomeInowrocławSolino będzie miało nowego właściciela

Solino będzie miało nowego właściciela

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 28 listopad 2017 16:23

Inowrocławskie Kopalnie Soli ,,Solino” należą obecnie do grupy PKP Orlen, ale wkrótce wszystko ma się zmienić. We wtorek Rada Ministrów przyjęła ,,Politykę Rządu RP dla infrastruktury logistycznej w sektorze naftowej”, która zakłada zmianę właściciela Solino.

IKS Solino zajmuje się obecnie przede wszystkim utrzymywaniem podziemnych magazynów ropy i paliw. Infrastruktura magazynowa ulokowana na Kujawach uznana została jako kluczowa dla bezpieczeństwa energetycznego Polski.

 

Udziały IKS Solino od PKN Orlen przejąć ma OGP Gaz-System S.A., który odpowiada za gazociągi i przesył gazu na terenie Polski. Spółka państwowa jest również właścicielem terminalu LNG w Świnoujściu.

 

O zmiany właścicielskie od wielu lat zabiegali związkowcy z NSZZ Solidarność przy Inowrocławskich Kopalnia Soli ,,Solino”, którzy zarzucają PKN Orlen, iż niewłaściwie dba o rozwój podległego sobie podmiotu, przy tym narażając bezpieczeństwo energetyczne państwa. Dzisiejsza informacja o zamiarze przejęcia Solino przez OGP Gaz-System S.A. została odebrana przez Solidarność jako sukces podejmowanej walki. Przypomnijmy, iż doszło nawet do kilku miesięcznego protestu głodowego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Francja mistrzem świata. Mundial dobiega końca

  Po 20 latach najlepszą drużyną na świecie okazuje się reprezentacja Francji, która w finale pokonała Chorwatów 4:2. Tak wielu bramek w finale mundialu nie padło od 1958 roku. Mundial, którym przez dobry miesiąc się emocjonowaliśmy, dobiegł końca. Jutro wrócimy do szarej rzeczywistości.

 • Zawisza wysoko wygrywa z IV ligowcem z Wielkopolski

  W sobotę na boisku w Rynarzewie Zawisza Bydgoszcz zmierzył się w pojedynku sparingowym z Nielbą Wągrowiec. Piłkarze z Wielkopolski występować będą ligę wyżej od niebiesko-czarnych w IV lidze. Ten sparing zdominował jednak beniaminek V ligi z Bydgoszczy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Kontrolują czy w regionie nikt nie uprawia zakazanej, genetycznie modyfikowanej kukurydzy

  Genetycznie modyfikowana kukurydza GMO MON 810 nie może być uprawiana w większości państw europejskich. W Polsce ten zakaz obowiązuje od 2013 roku. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy, prowadzi na terenie województwa kujawsko-pomorskiego kontrole upraw, pod kątem hodowli zakazanej odmiany kukurydzy.

 • Toruńska posłanka niepokoi się skutkami nałogowego grania w gry komputerowe

  Posłanka PiS Anna Sobecka obawia się zgubnych skutków grania w gry komputerowe, dlatego w interpelacji do minister edukacji narodowej wskazuje działania podjęte przez Francję, gdzie zakazano korzystania z gier na terenie szkół oraz Korei Południowej – kraju w którym od północy do godziny 6 rano granie ma być zakazane.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.