Jesteś tutaj: HomeInowrocławSolino będzie miało nowego właściciela

Solino będzie miało nowego właściciela

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 28 listopad 2017 16:23

Inowrocławskie Kopalnie Soli ,,Solino” należą obecnie do grupy PKP Orlen, ale wkrótce wszystko ma się zmienić. We wtorek Rada Ministrów przyjęła ,,Politykę Rządu RP dla infrastruktury logistycznej w sektorze naftowej”, która zakłada zmianę właściciela Solino.

IKS Solino zajmuje się obecnie przede wszystkim utrzymywaniem podziemnych magazynów ropy i paliw. Infrastruktura magazynowa ulokowana na Kujawach uznana została jako kluczowa dla bezpieczeństwa energetycznego Polski.

 

Udziały IKS Solino od PKN Orlen przejąć ma OGP Gaz-System S.A., który odpowiada za gazociągi i przesył gazu na terenie Polski. Spółka państwowa jest również właścicielem terminalu LNG w Świnoujściu.

 

O zmiany właścicielskie od wielu lat zabiegali związkowcy z NSZZ Solidarność przy Inowrocławskich Kopalnia Soli ,,Solino”, którzy zarzucają PKN Orlen, iż niewłaściwie dba o rozwój podległego sobie podmiotu, przy tym narażając bezpieczeństwo energetyczne państwa. Dzisiejsza informacja o zamiarze przejęcia Solino przez OGP Gaz-System S.A. została odebrana przez Solidarność jako sukces podejmowanej walki. Przypomnijmy, iż doszło nawet do kilku miesięcznego protestu głodowego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

 • Po emocjonującym meczu Zawisza pokonał Victorię Lisewo

  Ubiegłotygodniowa porażka Zawiszy w Ostaszewie co prawda nie odebrała niebiesko-czarnym pozycji lidera, to mentalnie popsuła morale wewnątrz zespołu, co można było zobaczyć również dzisiaj w meczu przeciwko Victorii Lisewo, rozegranym przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Był to mecz pełen nerwów i emocji, ale z pozytywnym dla Zawiszy finałem.

Wiadomości sportowe

 • PiS zapowiada realizację Bydgoskiej Kolei Metropolitalnej

  W poprzedniej perspektywie unijnym sztandarowym projektem transportowym było BiT City. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą stworzyć kolejny tak duży projekt, który miałby się nazywać Bydgoska Kolej Metropolitalna, bowiem Bydgoszcz jest obecnie jednym z niewielu dużych polskich miast, które nie posiadają nawet koncepcji kolei dojazdowej.

 • Z próchnicą problem ma 72% polskich dzieci

  Przez ostatnie pięć lat prawie 46 tysięcy uczniów skorzystało z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych, a ponad 450 tysięcy dzieci z całej Polski uczestniczyło w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych o tematyce higieny jamy ustnej. Już wkrótce dołączy do nich kolejne 100 tysięcy – wszystko za sprawą VI edycji programu Dziel się Uśmiechem, który od 2013 roku aktywnie wspiera działania na rzecz profilaktyki próchnicy wśród dzieci.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.