Jesteś tutaj: HomeInowrocławRatuszowym portalem informacyjnym radni się jednak nie zajęli

Ratuszowym portalem informacyjnym radni się jednak nie zajęli

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 22 wrzesień 2015 17:44

Niespodziewanie prezydent Ryszard Brejza wycofał z dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Inowrocławia uchwałę zmieniającą statut Kujawskiego Centrum Kultury. Chodziło o rozszerzenie zadań tej instytucji o wydawanie portali informacyjnych.

Na temat planowanych zmian w statucie pisaliśmy wczoraj. KCK od ponad roku wydaje portal informacyjny, który prowadzą podlegli prezydentowi Ryszardowi Brejzie pracownicy. Wykorzystywany jest on m.in. do krytyki opozycji. Sytuacja wydająca się daleka od standardów Unii Europejskiej, w Inowrocławiu jest jednak codziennością, gdyż na koszt podatnika emitowane są też w telewizji kablowej audycje publicystyczne.

 

Zapewne w dyskusji poświęconej zmianie statutu KCK opozycja poruszyłaby te kontrowersyjne kwestie. Ostatecznie jednak prezydent Ryszard Brejza niespodziewanie zdecydował się wycofać ten projekt. Być może sprawa wróci po wyborach parlamentarnych.

 

Zostaje przy tym jednak zachowana sytuacja, gdzie Kujawskie Centrum Kultury wydaje portal informacyjny, choć według statutu tej jednostki nie leży to w jej zadaniach.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

  Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz

Wiadomości z regionu