Jesteś tutaj: HomeInowrocławRatuszowym portalem informacyjnym radni się jednak nie zajęli

Ratuszowym portalem informacyjnym radni się jednak nie zajęli

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 22 wrzesień 2015 17:44

Niespodziewanie prezydent Ryszard Brejza wycofał z dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Inowrocławia uchwałę zmieniającą statut Kujawskiego Centrum Kultury. Chodziło o rozszerzenie zadań tej instytucji o wydawanie portali informacyjnych.

Na temat planowanych zmian w statucie pisaliśmy wczoraj. KCK od ponad roku wydaje portal informacyjny, który prowadzą podlegli prezydentowi Ryszardowi Brejzie pracownicy. Wykorzystywany jest on m.in. do krytyki opozycji. Sytuacja wydająca się daleka od standardów Unii Europejskiej, w Inowrocławiu jest jednak codziennością, gdyż na koszt podatnika emitowane są też w telewizji kablowej audycje publicystyczne.

 

Zapewne w dyskusji poświęconej zmianie statutu KCK opozycja poruszyłaby te kontrowersyjne kwestie. Ostatecznie jednak prezydent Ryszard Brejza niespodziewanie zdecydował się wycofać ten projekt. Być może sprawa wróci po wyborach parlamentarnych.

 

Zostaje przy tym jednak zachowana sytuacja, gdzie Kujawskie Centrum Kultury wydaje portal informacyjny, choć według statutu tej jednostki nie leży to w jej zadaniach.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • PKP ma pomysł na odbudowę kolei do Świecia

    O powrocie pociągów do Świecia, gdzie fragment torów został nawet rozebrany i zagospodarowany pod drogę gminą, mówi się od pewnego czasu. Duże nadzieje daje umieszczenie tej inwestycji w rządowym programie Kolej Plus. Przy okazji prac koncepcyjnych opracowano nawet pewną koncepcję.

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi

Wiadomości z regionu

Śledź nas