Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 17 listopad 2017

Rok 2018 będzie w Polsce wyjątkowy, za sprawą przypadającej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na szczeblu centralnym prezydent RP Andrzej Duda powołał obywatelski komitet obchodów, rząd natomiast chce aktywizować społeczności przez program Niepodległa 2018. Specjalny wymiar będą miały również przyszłoroczne obywatelskie Obchody Święta Niepodległości, w które zaangażować chce się prezydent Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kolejna magiczna liczba jeżeli chodzi o bezrobocie w powiecie inowrocławskim została przekroczona – pod koniec października zarejestrowanych bezrobotnych było poniżej 9 tys.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 17 listopad 2017 21:41

Wojewoda będzie szefował PiS-owi w Kruszwicy

W piątek odbyły się wybory do władz komitetu w Kruszwicy Prawa i Sprawiedliwości. Funkcję tą nadal będzie pełnił wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Opublikowano w Kruszwica

Do jutra (18 listopada) godziny 20:00 zgłaszać mogą się kandydaci na szefa kujawsko-pomorskich struktur Platformy Obywatelskiej. Najprawdopodobniej bydgoskie struktury tej partii kandydata na to stanowisko nie zgłoszą, co oznaczać będzie, iż niemal pewny kolejnej kadencji może być toruński poseł Tomasz Lenz. W poprzednich wyborach obecny szef wojewódzkich struktur również nie miał kontrkandydata.

Opublikowano w Bydgoszcz

Inowrocławski ratusz chce wykonać nakładkę bitumiczną na ulicy Bolesława Chrobrego – kilka dni temu ogłoszono czwarty już przetarg, poprzednie trzy zostały unieważnione. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi z reguły o pieniądze.

Opublikowano w Inowrocław

W ubiegły czwartek odbyła się jedna z ciekawszych debat poświęconych przygotowaniom do aktualizacji Strategii Rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku. Dotyczyła ona m.in. funkcjonowania transportu zbiorowego, przy tej okazji pojawiło się wiele wniosków o ujęcie planów utworzenia kolei miejskiej oraz dojazdowej dla metropolii bydgoskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W grudniu ubiegłego roku Sejmik Województwa uchwalił budżet wojewódzki na rok bieżący, który miał być zrównoważony. Mieliśmy wydać dokładnie tyle samo ile wyniosą dochody. Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że wydatki będą o kilkadziesiąt milionów wyższe od przychodów.

Opublikowano w Regionalne

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

 • Po emocjonującym meczu Zawisza pokonał Victorię Lisewo

  Ubiegłotygodniowa porażka Zawiszy w Ostaszewie co prawda nie odebrała niebiesko-czarnym pozycji lidera, to mentalnie popsuła morale wewnątrz zespołu, co można było zobaczyć również dzisiaj w meczu przeciwko Victorii Lisewo, rozegranym przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Był to mecz pełen nerwów i emocji, ale z pozytywnym dla Zawiszy finałem.

Wiadomości sportowe

 • Kolej Plus ma reaktywować zamknięte linie

  W środę premier Mateusz Morawiecki oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosili Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej, który zyskał przydomek Kolei Plus. Wśród potencjalnych beneficjentów tego programu wskazano Żnin, miasto od wielu lat pozbawionego dostępu do siatki połączeń kolejowych.

 • Kandydaci PiS z całej zachodniej strony województwa mówią jednym głosem

  Kolejny marszałek ma być z Bydgoszczy – taką deklarację wyrazili kandydaci do Sejmiku Województwa z Prawa i Sprawiedliwości, z okręgów nr 1, 2 i 5, czyli terenów położonych na zachód od Wisły. We wtorek w Parku Kochanowskiego w Bydgoszczy podpisali deklarację na rzecz zrównoważonego rozwoju całego województwa.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.