Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 17 listopad 2017

Rok 2018 będzie w Polsce wyjątkowy, za sprawą przypadającej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na szczeblu centralnym prezydent RP Andrzej Duda powołał obywatelski komitet obchodów, rząd natomiast chce aktywizować społeczności przez program Niepodległa 2018. Specjalny wymiar będą miały również przyszłoroczne obywatelskie Obchody Święta Niepodległości, w które zaangażować chce się prezydent Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kolejna magiczna liczba jeżeli chodzi o bezrobocie w powiecie inowrocławskim została przekroczona – pod koniec października zarejestrowanych bezrobotnych było poniżej 9 tys.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 17 listopad 2017 21:41

Wojewoda będzie szefował PiS-owi w Kruszwicy

W piątek odbyły się wybory do władz komitetu w Kruszwicy Prawa i Sprawiedliwości. Funkcję tą nadal będzie pełnił wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Opublikowano w Kruszwica

Do jutra (18 listopada) godziny 20:00 zgłaszać mogą się kandydaci na szefa kujawsko-pomorskich struktur Platformy Obywatelskiej. Najprawdopodobniej bydgoskie struktury tej partii kandydata na to stanowisko nie zgłoszą, co oznaczać będzie, iż niemal pewny kolejnej kadencji może być toruński poseł Tomasz Lenz. W poprzednich wyborach obecny szef wojewódzkich struktur również nie miał kontrkandydata.

Opublikowano w Bydgoszcz

Inowrocławski ratusz chce wykonać nakładkę bitumiczną na ulicy Bolesława Chrobrego – kilka dni temu ogłoszono czwarty już przetarg, poprzednie trzy zostały unieważnione. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi z reguły o pieniądze.

Opublikowano w Inowrocław

W ubiegły czwartek odbyła się jedna z ciekawszych debat poświęconych przygotowaniom do aktualizacji Strategii Rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku. Dotyczyła ona m.in. funkcjonowania transportu zbiorowego, przy tej okazji pojawiło się wiele wniosków o ujęcie planów utworzenia kolei miejskiej oraz dojazdowej dla metropolii bydgoskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W grudniu ubiegłego roku Sejmik Województwa uchwalił budżet wojewódzki na rok bieżący, który miał być zrównoważony. Mieliśmy wydać dokładnie tyle samo ile wyniosą dochody. Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że wydatki będą o kilkadziesiąt milionów wyższe od przychodów.

Opublikowano w Regionalne

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Czy marszałek faworyzuje toruński klub?

  Pałac Bydgoszcz i KS Poli Budowlani Toruń to dwaj reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego w najwyższej klasie rozgrywek siatkówki kobiet. Oba kluby walczą o utrzymanie w rozgrywkach. Okazuje się, że toruński klub może liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, czyli również bydgoszczanie dokładają się do wzmacniania rywalek bydgoskiego Pałacu.

 • Z meczu GLKS Dobrcz z Zawiszą

  Rozgrywany na zmarzniętej murawie, przy wietrze mecz, był przede wszystkim spotkaniem walki. Mogliśmy zobaczyć w nim wiele męskiej gry i walki o piłkę. Nie było to jednak z powodu panujących warunków spotkanie pełne piłkarskiego polotu.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Kosma Złotowski

 • PO z PSL próbują wprowadzić egzotyczny podział województwa na okręgi

  Co łączy Osielsko z Mogilnem? Niedługo mieszkańcy obu gmin mogą mieć wspólnych reprezentantów w Sejmiku, razem zresztą z mieszkańcami Inowrocławia. Marszałek województwa proponuje dość duże przemeblowanie w podziale województwa kujawsko-pomorskiego na okręgi. Ma duże szanse swój pomysł przeforsować, bowiem koalicja PO – PSL ma bezproblemową większość w sejmiku.

 • Dodatkowe 30 mln zł od rządu na drogi w regionie

  Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował w środę, iż podczas narady wojewodów z premierem Mateuszem Morawieckim, usłyszał informację, że rząd przeznaczy dodatkowe 30,5 mln zł dla województwa kujawsko-pomorskiego, na remonty i przebudowy dróg lokalnych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.