Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 17 listopad 2017

Rok 2018 będzie w Polsce wyjątkowy, za sprawą przypadającej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na szczeblu centralnym prezydent RP Andrzej Duda powołał obywatelski komitet obchodów, rząd natomiast chce aktywizować społeczności przez program Niepodległa 2018. Specjalny wymiar będą miały również przyszłoroczne obywatelskie Obchody Święta Niepodległości, w które zaangażować chce się prezydent Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kolejna magiczna liczba jeżeli chodzi o bezrobocie w powiecie inowrocławskim została przekroczona – pod koniec października zarejestrowanych bezrobotnych było poniżej 9 tys.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 17 listopad 2017 21:41

Wojewoda będzie szefował PiS-owi w Kruszwicy

W piątek odbyły się wybory do władz komitetu w Kruszwicy Prawa i Sprawiedliwości. Funkcję tą nadal będzie pełnił wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Opublikowano w Kruszwica

Do jutra (18 listopada) godziny 20:00 zgłaszać mogą się kandydaci na szefa kujawsko-pomorskich struktur Platformy Obywatelskiej. Najprawdopodobniej bydgoskie struktury tej partii kandydata na to stanowisko nie zgłoszą, co oznaczać będzie, iż niemal pewny kolejnej kadencji może być toruński poseł Tomasz Lenz. W poprzednich wyborach obecny szef wojewódzkich struktur również nie miał kontrkandydata.

Opublikowano w Bydgoszcz

Inowrocławski ratusz chce wykonać nakładkę bitumiczną na ulicy Bolesława Chrobrego – kilka dni temu ogłoszono czwarty już przetarg, poprzednie trzy zostały unieważnione. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi z reguły o pieniądze.

Opublikowano w Inowrocław

W ubiegły czwartek odbyła się jedna z ciekawszych debat poświęconych przygotowaniom do aktualizacji Strategii Rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku. Dotyczyła ona m.in. funkcjonowania transportu zbiorowego, przy tej okazji pojawiło się wiele wniosków o ujęcie planów utworzenia kolei miejskiej oraz dojazdowej dla metropolii bydgoskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W grudniu ubiegłego roku Sejmik Województwa uchwalił budżet wojewódzki na rok bieżący, który miał być zrównoważony. Mieliśmy wydać dokładnie tyle samo ile wyniosą dochody. Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że wydatki będą o kilkadziesiąt milionów wyższe od przychodów.

Opublikowano w Regionalne

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Francja mistrzem świata. Mundial dobiega końca

  Po 20 latach najlepszą drużyną na świecie okazuje się reprezentacja Francji, która w finale pokonała Chorwatów 4:2. Tak wielu bramek w finale mundialu nie padło od 1958 roku. Mundial, którym przez dobry miesiąc się emocjonowaliśmy, dobiegł końca. Jutro wrócimy do szarej rzeczywistości.

 • Zawisza wysoko wygrywa z IV ligowcem z Wielkopolski

  W sobotę na boisku w Rynarzewie Zawisza Bydgoszcz zmierzył się w pojedynku sparingowym z Nielbą Wągrowiec. Piłkarze z Wielkopolski występować będą ligę wyżej od niebiesko-czarnych w IV lidze. Ten sparing zdominował jednak beniaminek V ligi z Bydgoszczy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Kontrolują czy w regionie nikt nie uprawia zakazanej, genetycznie modyfikowanej kukurydzy

  Genetycznie modyfikowana kukurydza GMO MON 810 nie może być uprawiana w większości państw europejskich. W Polsce ten zakaz obowiązuje od 2013 roku. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy, prowadzi na terenie województwa kujawsko-pomorskiego kontrole upraw, pod kątem hodowli zakazanej odmiany kukurydzy.

 • Toruńska posłanka niepokoi się skutkami nałogowego grania w gry komputerowe

  Posłanka PiS Anna Sobecka obawia się zgubnych skutków grania w gry komputerowe, dlatego w interpelacji do minister edukacji narodowej wskazuje działania podjęte przez Francję, gdzie zakazano korzystania z gier na terenie szkół oraz Korei Południowej – kraju w którym od północy do godziny 6 rano granie ma być zakazane.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.