Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 17 listopad 2017

Rok 2018 będzie w Polsce wyjątkowy, za sprawą przypadającej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na szczeblu centralnym prezydent RP Andrzej Duda powołał obywatelski komitet obchodów, rząd natomiast chce aktywizować społeczności przez program Niepodległa 2018. Specjalny wymiar będą miały również przyszłoroczne obywatelskie Obchody Święta Niepodległości, w które zaangażować chce się prezydent Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kolejna magiczna liczba jeżeli chodzi o bezrobocie w powiecie inowrocławskim została przekroczona – pod koniec października zarejestrowanych bezrobotnych było poniżej 9 tys.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 17 listopad 2017 21:41

Wojewoda będzie szefował PiS-owi w Kruszwicy

W piątek odbyły się wybory do władz komitetu w Kruszwicy Prawa i Sprawiedliwości. Funkcję tą nadal będzie pełnił wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Opublikowano w Kruszwica

Do jutra (18 listopada) godziny 20:00 zgłaszać mogą się kandydaci na szefa kujawsko-pomorskich struktur Platformy Obywatelskiej. Najprawdopodobniej bydgoskie struktury tej partii kandydata na to stanowisko nie zgłoszą, co oznaczać będzie, iż niemal pewny kolejnej kadencji może być toruński poseł Tomasz Lenz. W poprzednich wyborach obecny szef wojewódzkich struktur również nie miał kontrkandydata.

Opublikowano w Bydgoszcz

Inowrocławski ratusz chce wykonać nakładkę bitumiczną na ulicy Bolesława Chrobrego – kilka dni temu ogłoszono czwarty już przetarg, poprzednie trzy zostały unieważnione. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi z reguły o pieniądze.

Opublikowano w Inowrocław

W ubiegły czwartek odbyła się jedna z ciekawszych debat poświęconych przygotowaniom do aktualizacji Strategii Rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku. Dotyczyła ona m.in. funkcjonowania transportu zbiorowego, przy tej okazji pojawiło się wiele wniosków o ujęcie planów utworzenia kolei miejskiej oraz dojazdowej dla metropolii bydgoskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W grudniu ubiegłego roku Sejmik Województwa uchwalił budżet wojewódzki na rok bieżący, który miał być zrównoważony. Mieliśmy wydać dokładnie tyle samo ile wyniosą dochody. Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że wydatki będą o kilkadziesiąt milionów wyższe od przychodów.

Opublikowano w Regionalne

Komentarze

Warte obejrzenia

 • ,,Ks. Bosko mówił, że kiedy boisko jest pełne, wtedy diabeł jest smutny”

  W piątek w Hotelu Brzoza odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza”. Była to okazja do spotkania się całej niebiesko-czarnej rodziny, począwszy od piłkarzy pierwszej drużyny, po najmłodszych adeptów piłki nożnej. Nie zabrakło również działaczy, sponsorów i innych przyjaciół klubu.

 • Halowe Mistrzostwa Świata nie dla Torunia

  Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki chciał zorganizować w 2020 roku w Toruniu Halowe Mistrzostwa Świata – byłaby to impreza najwyższej rangi, do tej pory organizowana w naszym województwie. Międzynarodowa Federacja Lekkoatletyczna IAAF, postanowiła postawić jednak na Chiny.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Kosma Złotowski

 • Toruński szpital i drogi priorytetem na rok 2018

  Jutro (poniedziałek, 18 grudnia) Sejmik Województwa uchwali budżet na rok 2018. Bydgoscy radni twierdzą, że jest to budżet wyborczy marszałka Piotra Całbeckiego, zadowoleni z tych zapisów będą jednak głównie wyborcy z Torunia. W okręgu wyborczym marszałka Całbeckiego prowadzona jest rozbudowa szpitala.

 • Dwóch toruńskich posłów we władzach krajowych PO

  Dzisiaj w Warszawie odbyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, w trakcie które wybrano nowy Zarząd Krajowych Platformy Obywatelskiej. W liczącym ponad 32 osoby ciele znalazło się dwóch przedstawicieli województwa kujawsko-pomorskiego. Obaj związani z okręgiem toruńskim.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.