Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 12 grudzień 2017

Jak wynika z danych udostępnionych przez pracowników Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, stężenie fenolu w studniach na terenie Zachemu, w litrze wody, jest około 45 razy większe od bezpiecznej dawki według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Do tej pory mieszkańcy Łęgnowa zebrali ponad 500 podpisów pod petycję do premiera rządu w tej sprawie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zanim Bydgoszcz uzyskała prawa miejskie król Kazimierz III Wielki nakazał budowę zamku, który znajdował się w okolicach dzisiejszego hotelu Holiday Inn. Zamek został poważnie zniszczony w XVII wieku w trakcie wojen ze Szwedami. Dwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości wychodzi z odważną inicjatywą, aby zamek odbudować w przyszłości.

Opublikowano w Bydgoszcz

YouTube ogłosiło polską listę Rewind 2017, czyli najpopularniejszych hitów w kończącym się roku. Z niej dowiadujemy się co najchętniej oglądali Polacy. Triumfuje hit Rock Polo, ale w pierwszej piątce znajdziemy również dwa odcinki politycznego kabaretu, którego tytuł zapewne większość internatów się domyśli.

Opublikowano w Magazyn
wtorek, 12 grudzień 2017 18:43

W 157 rocznicę urodzin Jana Kasprowicza

12 grudnia na świat grudnia 1860 roku w Symborzu na świat przyszedł Jan Kasprowicz. Polski poeta, dramaturg – jeden z wybitniejszych polskich literatów.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 12 grudzień 2017 17:53

Senator Rulewski parodiował w masce szamana

Dzisiaj Senat debatuje na ustawą o Krajowej Radzie Sądownictwa. Swoją obecność dał poznać wszystkich obserwującym tą dyskusję senator z okręgu inowrocławskiego Jan Rulewski, który kilkukrotnie był upominany za zakłócanie obrad. Z mównicy w Senacie występował m.in. w masce przypominającą szamańską.

Opublikowano w Inowrocław

Szukanie czytelników w pluciu na Bydgoszcz to w toruńskich mediach zjawisko, które ma się dobrze. W tych publikacjach nie znajdziemy jakieś merytorycznej krytyki, ale najbardziej zwyczajne żerowanie na najniższych instynktach. Dziwić się tylko, że takie typu treści potrafią się w Toruniu utrzymać.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę informowaliśmy, iż poseł do Parlamentu Europejskiego z województwa kujawsko-pomorskiego Kosma Złotowski, skierował do Komisji Europejskiej zapytanie, w którym oczekuje interwencji w sprawie nierównej polityki cenowej niemieckiej sieci handlowej ,,Lidl”. Polacy mają płacić za te same produkty więcej niż Niemcy.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 12 grudzień 2017 11:25

Muszla koncertowa staje się historią

W 1956 roku w parku Witosa powstała muszla koncertowa – po 61 latach jej funkcjonowania rozpoczęło się wyburzanie obiektu. Od wielu lat muszla nie pełniła już roli rozrywkowej, ale jej wyburzanie wywołuje wśród wielu osób negatywne emocje. Muszla budzi bowiem wśród bydgoszczan pewien sentyment.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 12 grudzień 2017 11:03

Obwodnica Inowrocławia wyróżniona

Kujawsko-Pomorska Izba Budownictwa nagrodziło zakończoną w tym roku budowę obwodnicy Inowrocławia ,,Medalem Pomorza i Kujaw 2017”, w kategorii ,,Budownictwo użyteczności publicznej/budownictwo inżynieryjne”. Nagrodzony został zakończony już odcinek obwodnicy liczący 19 km.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 12 grudzień 2017 07:02

Bydgoszcz kupi więcej Swingów

PESA wyprodukuje dla Bydgoszczy 21, a nie jak zakładał wstępny przetarg 18 tramwajów PESA Swing. Umowa zakładała klauzule umożliwiającą rozszerzenie zamówienia bez przetargu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

  • Kontrowersyjne zapisy oddalają decyzje w sprawie ACTA2

    Dzisiaj (sobota, 19 stycznia) w wielu miejscach Europy odbywają się protesty przeciwko dyrektywie o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, nazwanej popularnie jako ACTA2. Póki co żadne decyzje w tej sprawie nie zapadną, bowiem pomiędzy członkami Rady Europy pojawiły się duże wątpliwości.

  • Kluczowy czas dla ACTA 2

    ACTA 2 – tak internauci nazwali skrótowo projekt dyrektywy o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym. We wrześniu kontrowersyjne zapisy przyjął Parlament Europejski, teraz ważą się losy tej dyrektywy przed Radą Europy (reprezentacją rządów państw członkowskich UE). Jak wynika z przecieków, próbuje się szukać kompromisów, aby próbować zadowolić również krytyków ACTA 2.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.