Jesteś tutaj: HomeMagazynMagyaHirekWęgierskie MSZ: W naszym interesie jest silna Europa

Węgierskie MSZ: W naszym interesie jest silna Europa

Napisane przez  Ł.R. / Daily News Hungary Opublikowano w Magyar Hirek piątek, 24 czerwiec 2016 23:33

W czwartek Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej. Wynik brytyjskiego referendum popularnie nazywany jest Brexitem. Głosowanie mieszkańców Wielkiej Brytanii skomentował na konferencji prasowej Péter Szijjártó, szef węgierskiego MSZ.

 

Zdaniem Szijjártó należy z decyzji Brytyjczyków wyciągnąć kilka lekcji. Przede wszystkim Bruksela powinna zacząć słuchać opinii obywateli. Jego zdaniem w interesie nas wszystkich jest silna Europa, będzie to jednak możliwe tylko wtedy, gdy Unia Europejska będzie wstanie szukać odpowiedzi na powstające wyzwania i kryzysy, odchodząc przy tym od poprawności politycznej. Przykładem takiego wyzwania jest chociażby kryzys imigracyjny.

 

- Europa potrzebuje wieku szczerej polityki – mówił Péter Szijjártó.

 

Węgierski minister spraw zagranicznych zapowiedział również, że państwa Grupy Wyszehradzkiej będą blisko współpracować w kwestiach dotyczących skutków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

 

Minister Rolnictwa Sándor Fazekas liczy, że Wielka Brytania po wyjściu, zawrze z Unią Europejską umowę handlową, przez co węgierskie produkty będą nadal trafiać na brytyjski rynek. Węgrzy dostarczają Brytyjczykom wysokiej jakości wina, przetwory mięsne i słodycze.

 

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.