Jesteś tutaj: HomeRegionLepsza Bydgoszcz ujawnia jak wyglądać ma BiT City II

Lepsza Bydgoszcz ujawnia jak wyglądać ma BiT City II

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 15 luty 2017 20:56

Na temat BiT City II politycy lubią dużo mówić, ale też jakoś mało konkretnie. Wobec poszczególnych samorządowców padają obietnice, do tej pory jednak całościowo tego projektu nikt nie zaprezentował.

 

W oparciu o te wypowiedzi i dokumenty strategiczne na łamach PopieramBydgoszcz.pl ukazało się zestawienie jakie zadania kolejowe są kluczowe dla władz województwa w najbliższej perspektywie unijnej.

 

Zakłada się następujące zadania:

-włączenie Inowrocławia, Włocławka i Grudziądza do szybkiej kolei metropolitalnej wraz z wprowadzeniem zintegrowanej taryfy z komunikacją miejską (coś podobnego jak funkcjonuje w ramach BiT City w Bydgoszczy i Toruniu). Oprócz licznych zapowiedzi marszałka Piotra Całbeckiego, również w Kontrakcie Terytorialnym zapisano, że BiT City II ma objąć miasta prezydenckie.

 

 

Szerszą analizę przeczytać można na łamach PopieramBydgoszcz.pl - http://popierambydgoszcz.pl/2017/02/bit-city-ii-wizja-marszalka-i-nasz-pomysl-na-rozwoj-regionalnej-kolei/

 

Ruch Obywatelski Lepsza Bydgoszcz przedstawia również działania ważne z punktu widzenia Bydgoszczy, które w BiT City II się nie znalazły.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.