Jesteś tutaj: HomeRegionW Wielkopolsce przyśpiesza budowa drogi ekspresowej S-5

W Wielkopolsce przyśpiesza budowa drogi ekspresowej S-5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 30 marzec 2017 18:16
W Wielkopolsce przyśpiesza budowa drogi ekspresowej S-5 Fot: GDDKiA

Droga ekspresowa będzie ważnym ogniwem polskiego systemu transportowego, bowiem połączy ze sobą Wrocław, Poznań, Bydgoszcz i Trójmiasto. Budowa kujawsko-pomorskiego odcinka ruszyć powinna za kilka tygodni, ale już za miesiąc skróceniu może ulec czas podróży do Poznania, bowiem wszystko wskazuje na to, że odcinek Mieleszyn – Gniezno oddany do użytku może być już w maju.

 

Wspominany odcinek jest właściwie ostatnim w województwie wielkopolskim w kierunku na Bydgoszcz. Planowo powinien zostać oddany do użytku w lipcu, ale stan prac na nim szacuje się na 98,5% stąd też wykonawca nie ukrywa, że być może uda się sprawić kierowcom niespodziankę i oddać go do użytku już w maju.

 

Fot: GDDKiA

 

Nieco wolniej idą już prace na południe od Poznania, w kierunku Wrocławia. Odcinki Wronczyn – Kościan oraz Kościan – Radomicko oddane do użytku zostaną dopiero w II połowie 2019 roku, czyli w podobnym okresie jak planuje się zakończyć budowę kujawsko-pomorskich odcinków.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy