Jesteś tutaj: HomeRegionPrymas Polski: Do rozwiązywania problemów potrzebna jest zgoda i porozumienie

Prymas Polski: Do rozwiązywania problemów potrzebna jest zgoda i porozumienie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 16 kwiecień 2017 17:38
Prymas Polski: Do rozwiązywania problemów potrzebna jest zgoda i porozumienie Fot: J. Andrzejewski

Podczas homilii w trakcie liturgii Wielkiej Soboty w katedrze w Gnieźnie, Prymas Polski abp. Wojciech Polak odniósł się aktualnej sytuacji społecznej. Apelował on do budowania zgody i porozumienia. Trudno nie zauważyć, że te słowa są kierowane przede wszystkim do polityków.

 

- Polska i Polacy są spragnieni nadziei, choć znów tak często – jak przypomniał nam w swym słowie na Wawelu papież Franciszek – konieczna jest nam mocna nadzieja i ufność w Tym, który kieruje losami narodów, otwiera drzwi zamknięte, przekształca trudności w szanse i stwarza nowe scenariusze tam, gdzie wydawało się to niemożliwe. Potrzebna jest nam ufność, że do rozwiązywania trudności konieczna jest zgoda i porozumienie. Konieczny jest wzajemny szacunek i współdziałanie. Konieczne jest wyjście poza utarte schematy i przyjęte wcześniej strategie, i pokusę wykluczania się nawzajem z życia społecznego – mówił Prymas Polski abp. Wojciech Polak.

 

Nadzieje, na znalezienie zgody i porozumienia wyszukiwał on w Zmartwychwstałym Chrystusie - Może więc właśnie dziś, gdy Chrystus Zmartwychwstał, trzeba nam jeszcze raz pokornie prosić, powtarzając za świętym Janem Chryzologiem, aby anioł zstąpił na nowo i odsunął zatwardziałość z naszych serc i otworzył zamknięte nasze umysły i oznajmił naszym umysłom, że Chrystus zmartwychwstał. Albowiem jak te serca, w których Chrystus żyje i króluje są niebem, tak serca, w których Chrystus pozostaje martwy, są grobem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.