Jesteś tutaj: HomeRegionPrezydenci miast solidarnie za S-10

Prezydenci miast solidarnie za S-10

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 23 październik 2017 16:47

Dzisiaj w Bydgoszczy odbywał się Konwent Prezydentów Miast Województwa Kujawsko-Pomorskiego (miast prezydenckich), w trakcie którego prezydenci przyjęli stanowisko w sprawie Programu Budowy Dróg Krajowych. Za priorytet wskazali w nim realizację odcinka drogi ekspresowej S-10, wspomniano również jednak inne odcinki.

Jednym z największych ograniczeń rozwoju reprezentowanych przez nas ośrodków miejskich jest stan dróg krajowych, w szczególności drogi krajowej nr 10, która tylko w małym fragmencie ma status drogi ekspresowej. Aktualizacja Programu Budowy Dróg Krajowych  na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.), w której nie określono dat realizacji budowy, powoduje, że obecny niekorzystny stan może pozostać na długie lata – czytamy w stanowisku popartym przez prezydentów: Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia, Włocławka i Grudziądza - Wobec tego apelujemy wspólnie do przedstawicieli kompetentnych w tej sprawie  władz rządowych o kolejną aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych,  w której uwzględniona zostanie budowa drogi ekspresowej S-10, w szczególności odcinka Bydgoszcz-Toruń z węzłami drogowymi: Toruń Południe (Czerniewice) oraz Toruń Kluczyki (Podgórz).

 

Prezydenci wskazali dodatkowo na trzy inne ważne inwestycje drogowe, które w ich opinii powinny się znaleźć w rządowych planach, czyli połączenie Włocławka z autostradą A1 drogą krajową nr 62, odcinek Bydgoszcz-Inowrocław drogi krajowej nr 25 oraz odcinek Inowrocław-Toruń drogi krajowej nr 15.

 

W trakcie spotkania obecni byli również przedstawiciele wojewody i marszałka.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.