Jesteś tutaj: HomeRegionToruńska gazeta dostanie na sejmiku medal

Toruńska gazeta dostanie na sejmiku medal

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 11 grudzień 2017 10:14

Na przyszły poniedziałek zaplanowana jest sesja budżetowa Sejmiku Województwa, rozpocznie się ona od uroczystości przyznania Medalu Honorowego za Zasługi dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego Dziennikowi Toruńskiemu ,,Nowości”.

 

Dziennik ,,Nowości” systematycznie przysługuje się przede wszystkim budowaniu antagonizmów bydgosko-toruńskich. Publicyści tej gazety niekiedy potrafią wręcz epatować fobiami wobec Bydgoszczy. W listopadzie 2014 roku spór o treść Kontraktu Terytorialnego redaktor Marek Nienartowicz skomentował słowami - Sytuacja z kontraktem po raz kolejny dobitnie pokazała, że województwo ma poważny problem z Bydgoszczą.

 

Jeżeli uwzględnimy fakt, iż szybkie przyjęcie przez rząd Kontraktu Terytorialnego było w interesie marszałka Piotra Całbeckiego, to można odnieść wrażenie, że toruński dziennika ma zasługi przede wszystkim dla koalicji politycznej rządzącej województwem.

 

Kilka lat wcześniej ten sam autor szukał antagonizmów pisząc o problemach Bydgoszczy ze spółką Enea stwierdził - Wojowała Bydgoszcz, wojowała, aż... zaczynają jej gasić światła na ulicach. Tak wyglądają metropolitalne ambicje miasta, które powodów swoich problemów szuka przede wszystkim w Toruniu.

 

Po tej publikacji prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski na Facebook-u opublikował dwuznaczny wpis, który sugerować miał manipulacje toruńskiego tygodnika.

 

Człon ,,toruńskie” jest tutaj używane zwyczajowo, bowiem właścicielem gazety jest niemiecki kapitał. W Polsce wydawcą ,,Nowości” jest Polska Press, należący do Verlagsgruppe Passau z siedzibą w Bawarii.

 

W sprawie przyznania medalu Medalu Honorowego nie przeprowadzono żadnego głosowania. Przewodniczący sejmiku sam zdecydował o wprowadzeniu punktu uroczystego do porządku obrad.

Komentarze

Warte obejrzenia

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.