Jesteś tutaj: HomeSportZakończył się XV Międzynarodowy Turniej im. Andrzeja Brończyka

Zakończył się XV Międzynarodowy Turniej im. Andrzeja Brończyka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport niedziela, 11 grudzień 2016 00:28

Turniej rozgrywany na bydgoskiej Łuczniczce wygrał zespół Zjednoczony Team, który w finale pokonał 2:1 Polonię Luksemburg. Nie najważniejszy był jednak tutaj Puchar Prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, lecz oddanie hołdu legendarnemu bramkarzowi bydgoskiego Zawiszy Andrzejowi Brończykowi.

Stał się on legendą bowiem reprezentował pewien etos piłkarza, który jest z klubem w którym gra na dobre i na złe. W dzisiejszej erze powszechnych transferów takich piłkarzy już właściwie nie ma. Andrzej Brończyk karierę rozpoczął w Goplanii Inowrocław. Niedługo później trafił do Zawiszy i w tym klubie spędził właściwie resztę swojej piłkarskiej kariery, rozgrywając w niebiesko-czarnych barwach 693 mecze. Brończyk był kluczowym zawodnikiem Zawiszy podczas pasma sukcesów w najwyżej klasie rozgrywkowej, ale również gdy przyszło grać w III lidze. Otrzymał propozycję gry w lepszych klubach na tamten moment, ale z nich nie skorzystał.

 

W XV edycji Turnieju im. Brończyka wystąpiło 16 drużyn odbojów, czyli warunkiem była gra zawodników powyżej 35-roku życia. Było wielu przyjaciół Andrzeja Brończyka z boiska. Znalazły się też drużyny z zagranicy, w tym wspomniana Polonia Luksemburg, ale Bydgoszcz zaszczycili również zawodnicy z Litwy.

 

Swoją reprezentację wystawiło również Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza”, z którym związany był Brończyk. Zawisza zajął trzecie miejsce w grupie i nie awansował dalej (dwa remisy i porażka). Niebiesko-czarni rywalizowali w grupie ,,C” z Olimpią Grudziądz, Odlboys Koszalin i Chrobrym Głogów. Warto dodać, iż w barwach Zawiszy wystąpił trener B-klasowego Zawiszy Dawid Niezbecki oraz występujący w lidze Wojciech Ruczyński.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

Nie żyje Helmut Kohl. Polityk wybitny. A przy tym polityk urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Pięciokrotny kanclerz...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 16 czerwca 2017

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.