Jesteś tutaj: HomeSportPodium bydgoskiej florecistki na Pucharze Europy

Podium bydgoskiej florecistki na Pucharze Europy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport sobota, 21 styczeń 2017 15:22
Podium bydgoskiej florecistki na Pucharze Europy Fot: Poznan.pl

Przed tygodniem w Poznaniu odbyły się zawody Pucharu Europy Kadetek we Florecie (do lat 17). Zawody wygrała Węgierka Nora Hajas. Najwyżej uplasowaną Polką była zawodniczka AZS UWK Bydgoszczy Oliwia Szabelska.

Szabelska z Norą Hajas spotkała się w półfinale. Lepsza okazała się późniejsza zwyciężczyni całego poznańskiego turnieju. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Białorusi Yanie Andreyence. Na najniższym stopniu podium obok Oliwii Szabelskiej stanęła Rumunka Rebeca Candescu.

Kolejną najwyżej sklasyfikowaną Polką została Marta Oklińska z klubu UKS Atena Gdańsk, na miejscu 10. Z innych reprezentantek regionu – 68 była Zogia Brzezińska z Torunia.

Dość dobrze wypadły Polki również drużynowo – II miejsce zajęła reprezentacja klubu AZS AWF Poznań, III zaś reprezentacja Polski z Oliwią Szabelską w składzie. Zwyciężyła reprezentacja Białorusi.

Na co dzień Oliwia Szabelska trenuje pod okiem Mariusza Kuźmy.