Jesteś tutaj: HomeSportZawodnik klubu rywali wzmacnia Zawiszę

Zawodnik klubu rywali wzmacnia Zawiszę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport niedziela, 05 luty 2017 18:13
Zawodnik klubu rywali wzmacnia Zawiszę Fot: www.zawisza-bydgoszcz.futbolowo.pl

Najlepszy zawodnik B-klasowej AF Brzoza Patryk Bereza od wiosny występować będzie w barwach Zawiszy Bydgoszcz. Oba kluby, obok Wisły Fordon, znajdują się w czołówce gry o A klasę. Choć nieoficjalnie się mówi, że start zespołu z Brzozy nie jest taki do końca pewny.

Pojawiły się w ostatnim czasie spekulacje o zawiązaniu bliższej współpracy Akademii Futbolu Brzoza z V-ligowym KS Łochowo, które po rundzie jesiennej zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Rozważany miał być nawet scenariusz wycofania AF Brzoza z B klasy, piłkarze tego klubu grali by w Łochowie. Być może Brzoza będzie jednak nadal rywalizować z Zawiszą, choć można się spodziewać wówczas gorszej dyspozycji zawodników, jeżeli zdecydują się grać w dwóch ligach.

 

Patryk Bereza w rundzie jesiennej zdobył 15 bramek, więc może być wiosną konkurentem dla najlepszego strzelca jesieni – Wojciecha Ruczyńskiego z Zawiszy. Wcześniej Bereza grał m.in. w Unii Solec Kujawski, Chemiku Bydgoszcz i BKS Bydgoszcz. Jak zawodnik przyznaje, założenie koszulki z ,,Z” na piersi, od zawsze było jego marzeniem.

 

Swój nieformalny debiut Patryk Bereza zaliczył w sobotnim sparingu Zawiszy z KS Brzoza (A klasa). W meczu nie zagrało wielu podstawowych zawodników niebiesko-czarnych. Zawisza ten mecz przegrał 7:3. Dwie bramki zdobył w tym meczu jednak Bereza.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.