Jesteś tutaj: HomeSport,,Jesteśmy potęgą nie tylko w organizacji ale też szkoleniu”

,,Jesteśmy potęgą nie tylko w organizacji ale też szkoleniu”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport piątek, 10 marzec 2017 15:45
,,Jesteśmy potęgą nie tylko w organizacji ale też szkoleniu” Fot: UMB

Halowe Mistrzostwa Europy w Belgradzie można powiedzieć, że zdominowali Polacy. Dorobek polskiej reprezentacji trzema krążkami wzbogacili bydgoscy zawodnicy, którzy myśli swoje kierują już w kierunku zbliżających się Mistrzostw Świata w Londynie. Lekkoatletyczny Zawisza natomiast na dobre rozpoczyna przygotowania do Mistrzostw Europy do lat 23, których gospodarzem w lipcu będzie Bydgoszcz.

Dzisiaj prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oficjalnie pogratulował sukcesu w Belgradzie dwóm zawodnikom Zawiszy: Marcinowi Lewandowskiemu, halowemu mistrzowi Europy w biegu na 1500 metrów oraz Pawłowi Wojciechowskiemu, który w skoku o tyczce był trzeci.

 

- Nasze miasto miało znaczący wkład w dorobek medalowy polskiej reprezentacji – podkreślał prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Włodarz miasta przyznał również, iż sukcesy naszych zawodników na międzynarodowych imprezach to dobra promocja dla miasta.

 

- Najważniejsze z punktu naszego miasta jest to, że troje bydgoszczan pojechało do Belgradu i troje wróciło z medalami – powiedział Paweł Wojciechowski. Złoty medal w sztafecie wywalczyła bowiem również Iga Baumgart z klubu BKS Bydgoszcz.

 

- Mamy wielkiej gwiazdy i mistrzów olimpijskich Teresę Ciepły czy Zdzisława Krzyszkowiaka – mówił o lekkoatletycznym dorobku Zawiszy, prezes CWZS Waldemar Keister – Do tego panteonu dołącza też Marcin Lewandowski i Paweł Wojciechowski.

 

- Pokazaliśmy, że jesteśmy potęgą organizacyjną ale również szkoleniową – zaznaczył Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wolsztyński jest odpowiedzialny za organizację wielkich imprez lekkoatletycznych w Bydgoszczy. Przed rokiem Bydgoszcz w trybie nadzwyczajnym zorganizowała Mistrzostwa Świata Juniorów. W tym roku w lipcu czekają nas natomiast Mistrzostwa Europy do lat 23.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

Radio Maryja o działaniach posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego:

Jedyną grupą, która naprawdę straci na tych przepisach, będą przestrzegające prawa małe i średnie firmy, które często funkcjonują na granicy opłacalności. Odebranie im jednolitego narzędzia, które pozwala im konkurować na rynku europejskim, to ich faktyczna likwidacjazaznaczył Kosma Złotowski.

 

Więcej o sprawie przeczytać można pod tym linkiem

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.