Jesteś tutaj: HomeSport,,Jesteśmy potęgą nie tylko w organizacji ale też szkoleniu”

,,Jesteśmy potęgą nie tylko w organizacji ale też szkoleniu”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport piątek, 10 marzec 2017 15:45
,,Jesteśmy potęgą nie tylko w organizacji ale też szkoleniu” Fot: UMB

Halowe Mistrzostwa Europy w Belgradzie można powiedzieć, że zdominowali Polacy. Dorobek polskiej reprezentacji trzema krążkami wzbogacili bydgoscy zawodnicy, którzy myśli swoje kierują już w kierunku zbliżających się Mistrzostw Świata w Londynie. Lekkoatletyczny Zawisza natomiast na dobre rozpoczyna przygotowania do Mistrzostw Europy do lat 23, których gospodarzem w lipcu będzie Bydgoszcz.

Dzisiaj prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oficjalnie pogratulował sukcesu w Belgradzie dwóm zawodnikom Zawiszy: Marcinowi Lewandowskiemu, halowemu mistrzowi Europy w biegu na 1500 metrów oraz Pawłowi Wojciechowskiemu, który w skoku o tyczce był trzeci.

 

- Nasze miasto miało znaczący wkład w dorobek medalowy polskiej reprezentacji – podkreślał prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Włodarz miasta przyznał również, iż sukcesy naszych zawodników na międzynarodowych imprezach to dobra promocja dla miasta.

 

- Najważniejsze z punktu naszego miasta jest to, że troje bydgoszczan pojechało do Belgradu i troje wróciło z medalami – powiedział Paweł Wojciechowski. Złoty medal w sztafecie wywalczyła bowiem również Iga Baumgart z klubu BKS Bydgoszcz.

 

- Mamy wielkiej gwiazdy i mistrzów olimpijskich Teresę Ciepły czy Zdzisława Krzyszkowiaka – mówił o lekkoatletycznym dorobku Zawiszy, prezes CWZS Waldemar Keister – Do tego panteonu dołącza też Marcin Lewandowski i Paweł Wojciechowski.

 

- Pokazaliśmy, że jesteśmy potęgą organizacyjną ale również szkoleniową – zaznaczył Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wolsztyński jest odpowiedzialny za organizację wielkich imprez lekkoatletycznych w Bydgoszczy. Przed rokiem Bydgoszcz w trybie nadzwyczajnym zorganizowała Mistrzostwa Świata Juniorów. W tym roku w lipcu czekają nas natomiast Mistrzostwa Europy do lat 23.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.