Jesteś tutaj: HomeSportZawisza postawił opór rywalowi z wyższej klasy

Zawisza postawił opór rywalowi z wyższej klasy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport sobota, 11 marzec 2017 22:29

Możemy już powoli odliczać dni do 2 kwietnia, czyli początku rundy wiosennej w B-klasie. Bydgoski klub do wznowienia rozgrywek ligowych przygotowuje się od kilku tygodni. Dzisiaj gościł ponownie w Wielkopolsce, gdzie w Osieku zmierzył się z miejscowym orłem – klubem ze środka tabeli V ligi (dwie klasy rozgrywkowe wyżej od Zawiszy).

Wydawać się mogło, że będzie to mecz jednostronny na rzecz gospodarzy z powiatu pilskiego. Piłkarze Zawiszy pokazali, że mają na ten sezon ambitne cele i postawili V ligowemu Orłowi trudne warunki na boisku.

 

Trzeba na samym początku wskazać, że Zawisza nie przystąpił do tego meczu w najsilniejszym składzie – zabrakło m.in. kapitana Adama Wiśniewskiego, ale również zdobywcy wielu bramek z rundy jesiennej Nikodema Kasperczaka.

 

Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy od 20 minuty prowadzili po bramce Wojciecha Węgrzyna. Przed końcem I odsłony – w 38 minucie – wyrównał Maciej Nowacki (zawodnik ten wzmocnił Zawiszę w przerwie zimowej). Po zmianie połów ponownie szalę na korzyść gospodarzy przewrócił Dawid Łuczak, który zdobył dla Orła dwie bramki – 59 i 65 minuta. Zawisza walczył jednak do końca – w 79 minucie bramkę głową na 3:2 zdobył Patryk Bereza (również wzmocnił w przerwie Zawiszę). Takim też wynikiem zakończył się mecz w Osieku.

 

W barwach Zawiszy wystąpili:

Marcin Niwiński (40, Jan Stypczyński, 80, Kamil Marczuk) – Michał Setlak, Cezary Kiełpiński, Mikołaj Pieniądz, Bartosz Bąk – Sebastian Każuro – Tomasz Widomski, Sergiusz Kot, Maciej Nowacki, Adrian Brzeziński – Wojciech Ruczyński. Ponadto na zmiany weszli: Jarosław Lewandowski, Ernest Szumla, Oskar Ziemba, Patryk Bereza.

 

2 kwietnia w Potulicach odbędzie się mecz na szczycie B-klasy. Wicelider Zawisza Bydgoszcz podejmie liderującą Wisłę Fordon.

 

Z powodu decyzji bydgoskiego samorządu również w rundzie wiosennej Zawisza w roli gospodarza będzie występował w Potulicach (powiat nakielski).

 

Komentarze

Warte obejrzenia

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.