Jesteś tutaj: HomeSportKolejny udany mecz Zawiszy i Patryka Berezy

Kolejny udany mecz Zawiszy i Patryka Berezy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport sobota, 18 marzec 2017 17:33

W Świeciu Zawisza Bydgoszcz podejmował w sobotę Star Pruszcz Pomorski, zespół występujący klasę wyżej od bydgoskiego zespołu, będący w ścisłej rywalizacji o V ligę. Pojedynek ten zdominował jednak B-klasowy Zawisza.

Trenerom Zawiszy Bydgoszcz zależało, aby móc rozegrać ten mecz na naturalnym boisku, niestety opady deszczu uniemożliwiły to i mecz rozegrano na boisku ze sztuczną murawą.

 

Wynik bramkowy otworzył najskuteczniejszy strzelec Zawiszy w rundzie jesiennej Wojciech Ruczynski, który bramkarza gospodarzy pokonał po indywidualnej akcji. Pierwsza połowa zakończyła się z minimalną przewagą niebiesko-czarnych.

 

Znacznie ciekawej było już w drugiej odsłonie meczu. Worek bramek otworzył również zdobywca wielu bramek dla Zawiszy na jesieni Nikodem Kasperczak uderzeniem z dystansu w 73 minucie. Dwie minuty ten sam zawodnik podwyższył na 0:3 dla Zawiszy. Ostatnie dwie bramki należały już do Patryk Berezy (78 i 87 minuta), który w przerwie zimowej do Zawiszy przeszedł z Akademii Futbolu Brzoza.

 

Coraz bardziej zbliżamy się do inauguracji rundy wiosennej, która nastąpi w niedzielę 2 kwietnia – w Potulicach Zawisza podejmie wówczas w meczu na szczycie lidera B-klasy Wisłę Fordon. Wskazać należy, że Zawisza i Wisła mają identyczną liczbę punktów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.