Jesteś tutaj: HomeSportZawisza wraca na boisko. W niedziele ciekawe widowisko piłkarskie

Zawisza wraca na boisko. W niedziele ciekawe widowisko piłkarskie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport czwartek, 30 marzec 2017 21:20

Pojedynek Zawiszy Bydgoszcz z Wisłą Fordon może okazać się jednym z ciekawszych jak nie najciekawszym spotkaniem dwóch bydgoskich klubów w rundzie wiosennej. Paradoksem będzie zatem to, że odbędzie się na boisku w Potulicach – o tym zadecydowali jednak głównie politycy.

Wisła i Zawisza mają w B-klasie po 27 punktów – fordoński zespół przegrał tylko raz z AF Brzozą, Zawisza natomiast w pierwszym meczu uznał wyższość Wisły. Dlatego też rewanż zapowiada się niezwykle ciekawie.

 

Faworytem tego spotkania wydaje się Zawisza, bowiem zespół niebiesko-czarnych przed rundą jesienią powstał na szybko, po tym jak się okazało, że spółka WKS Zawisza Bydgoszcz nie przystąpi do rozgrywek II ligowych – stąd też w meczu rozgrywanym w Fordonie widoczny był brak zgrania. Przerwę zimową podopieczni Patryka Zarosy przepracowali dość aktywnie, odbywając serie sparingów, w których ogrywali nawet przeciwników z IV ligi (trzy klasy wyżej). W tym okresie zespół został również wzmocniony nowymi piłkarzami – szczególnie dobrze w sparingach prezentował się pozyskany z AF Brzoza Patryk Bereza.

 

W piątek 31 marca o godzinie 18:00 w Kościele Ojców Jezuitów przy Placu Kościeleckich odprawiona zostanie coroczna Msza Święta w intencji Zawiszy.

 

 

Mecz w Potulicach rozpocznie się natomiast w niedzielę 2 kwietnia o godzinie 11:00.

 

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.