Jesteś tutaj: HomeSportCWZS najlepszy w Polsce w szkoleniu młodzieży

CWZS najlepszy w Polsce w szkoleniu młodzieży

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport piątek, 31 marzec 2017 10:25

Podczas Gali Sportu Młodzieżowego odbywającej się w Warszawie ogłoszono wyniki klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży dla roku 2016. Piąty rok z rzędu wygrał Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, dość wysoko uplasował się również bydgoski samorząd.

W związku z tym wynikiem podsekretarz stanu w ministerstwie sportu i turystyki Jan Widera, złożył na ręce zarządu CWZS czek w wysokości 100 tys. zł.

 

CWZS uzyskał w 2016 roku 2318,01 pkt., czyli znacząco zdeklasował drugi w klasyfikacji Śląsk Wrocław z 1655,77 pkt.

 

Bydgoszcz jako samorząd w klasyfikacji znalazła się na piątym miejscu z 4889,27 pkt. Nad nami znalazł się: Kraków, Poznań, Wrocław i Warszawa z ponad 10 tys. pkt.

 

Ponadto CWZS Zawisza został także najlepszym klubem w Polsce w klasyfikacji Wojskowej Federacji Sportu zrzeszającej kluby oparte o infrastrukturę i dorobek dawnych Wojskowych Klubów Sportowych. W tym zestawieniu Zawisza zdystansował WKS Śląsk Wrocław oraz WKS Wawel Kraków.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

Klęska. Upadek. Powstanie Warszawskie. Ale skoro klęska, skoro upadek, dlaczego komuniści przez cały okres Prylu usiłowali wymazać powstanie z historii? Przecież jeśli była to klęska, to klęska „reakcyjnego Londynu”. A jednak taka narracja się nigdy nie przebiła. 1 sierpnia warszawiacy zawsze spotykali się na Powązkach. Zawsze, przez cały okres komunizmu, pamiętali. Pamiętali nie tylko klęskę, pamiętali - przede wszystkim - WALKĘ.

Czytaj więcej: Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.