Jesteś tutaj: HomeSportMistrzostwa Europy U23 rozpoczęte

Mistrzostwa Europy U23 rozpoczęte

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport czwartek, 13 lipiec 2017 11:17

Pierwsze starty na stadionie Zawiszy w ramach Mistrzostw Europy już za nami. Dzisiaj wieczorem warto udać się na Zawiszę, aby zobaczyć chociażby w akcji wielką nadzieje polskiej lekkoatletyki Ewę Swobodę oraz wspierać zawodnika z Kujaw Norberta Kobielskiego.

 

Podczas środowej konferencji prasowej zadowolenia, iż tą imprezę organizuje Bydgoszcz nie krył prezydent Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej Svein Arne Hansen - Uważam, że Bydgoszcz jest doskonały miejscem, gdzie zorganizowano te mistrzostwa – mówił - To miasto zasługuje na organizację takich imprez. Mam nadzieje, że zostaną pobite nowe rekordy.

 

- Odbieram to jako bardzo wysoką ocenę tych zawodów, które organizujemy w Bydgoszczy – odniósł się do tych słów z zadowoleniem prezydent Rafał Bruski - Życzę sportowcom ciekawych wyników. Zachęcam również do zwiedzania naszego miasta.

 

Mistrzostwa potrwają do niedzieli. Dzisiaj odbywać będą głównie etapy kwalifikacyjne. Swoje zmagania rozpoczyna występująca dość często w naszym województwie wicemistrzyni świata juniorów w biegu na 100 metrów (z Bydgoszczy 2016) Ewa Swoboda, która jak przyznaje nie zważa dużo uwagi na indywidualne rekordy życiowe rywalizujących ze sobą zawodników - Trzeba będzie jutro pokazać jak się biega i żeby po prostu jak najszybciej pobiec.

 


 

Półfinał z udziałem Ewy Swobody planowany jest po godzinie 19:15.Wcześniej, bo na godzinę 17:00 zaplanowano rozpoczęcie kwalifikacji do finału skoku wzwyż mężczyzn, gdzie wystartuje perspektywiczny zawodnik z naszego regionu Norbert Kobielski, związany z klubem MKS Inowrocław. Dzisiaj o godzinie 18:30 rozpocznie się też finał biegu na 10.000 metrów mężczyzn, w którym Polskę reprezentuje Grzegorz Ebel z klubu MLKS Baszta Bytów.

 

Drugą gwiazdą ubiegłorocznych Mistrzostwa Świata U23 w Bydgoszczy, która będzie startować tym razem w Mistrzostwach Europy U23 jest Konrad Bukowiecki, który przyznaje wprost, że liczy na złoty medal - Te mistrzostwa są dla mnie ważną imprezą. Po pierwsze bo dzieją się w Polsce, zawsze fajnie przed swoim tłumem startować, a po drugie na takiej imprezie jeszcze nie startowałem, stąd też chciałbym, aby moja kolekcja medali się powiększyła o krążek z tej imprezy, najlepiej żeby był koloru złotego.

 

Konrada Bukowieckiego po raz pierwszy będziemy mogli oglądać w czwartek w sesji przedpołudniowej na kwalifikacjach. Finał odbędzie się zaś w piątek wieczorem.

 

W środę na Wyspie Młyńskiej, w deszczowej scenerii, odbyła się ceremonia otwarcia mistrzostw. Zobaczcie naszą relacje z ceremoni - Deszcz nie zatrzymał ceremonii otwarcia

 

Komentarze

Warte obejrzenia

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.