Jesteś tutaj: HomeSportWolsztyński: Widać było, że Bydgoszcz powinna organizować tego typu imprezy

Wolsztyński: Widać było, że Bydgoszcz powinna organizować tego typu imprezy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport środa, 26 lipiec 2017 18:14
Wolsztyński: Widać było, że Bydgoszcz powinna organizować tego typu imprezy Fot: Łukasz Okoński / UMB

Lokalny Komitet Organizacyjny Mistrzostw Europy U23 w lekkiej atletyce dokonał małego podsumowania imprezy. Przede wszystkim były to jednak podziękowania dla instytucji wspierającej zawody i bydgoszczan, którzy z jednej strony kibicowali na stadionie, ale też starali się zaprezentować Bydgoszcz z jak najlepszej strony.

- Bardzo wiele pozytywnych opinii spłynęło od uczestników tych wydarzeń, od międzynarodowej federacji – przyznaje zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz – Bydgoszcz urzekła tych, którzy przyjechali do grodu nad Brdą.

 

Dyrektor Mistrzostw Krzysztof Wolsztyński skupił się z kolei na podziękowaniach – Chciałbym podziękować wszystkim hotelarzom, którzy przyjęli naszych gości oraz przedsiębiorcom, którzy dbali o wizerunek miasta. Wolsztyński dziękował również wolontariuszom, bez których zawody by się nie powiodły – Robili oni to z sercem.

 

Osobne podziękowania kierowane były do instytucji, które wsparły organizację Mistrzostw Europy U23 – Ministerstwo Sportu i Turystyki zapłaciło za sygnał telewizyjny, który kosztował około miliona złotych, Miasto Bydgoszcz na potrzeby organizacyjne przekazało 700 tys. zł. Mistrzostwa wsparło również Województwo Kujawsko-Pomorskie.

 

- Jeżeli chodzi o wizerunek w światowej federacji to w Polsce przewija się głównie Bydgoszcz i województwo kujawsko-pomorskie – podkreślał Wolsztyński – Było widać, że w Bydgoszczy powinniśmy dalej organizować takie imprezy.

 

Wolsztyński odniósł się w tym zdaniu do frekwencji, która może nie była idealna, ale też nie było tak źle. Samych biletów na każdy dzień sprzedano około 5,3 tys., z klubami kibica które wchodziły za darmo średnia dzienna wyniosła 7,3 tys. Zapełnienie stadionu wahało się na poziomie 35-45%.

 

W sierpniu 2019 roku Bydgoszcz będzie gospodarzem seniorskich Drużynowych Mistrzostw Europy.

 


 Polska w klasyfikacji medalowej jak już pisaliśmy zajęła drugie miejsce na równi z Wielką Brytanią (3 złote, 4 srebrne i 3 brązowe). W klasyfikacji punktowej będzie to 4 lokata (punkty przyznawane są za miejsca od 1 do 8) – uzyskując 117 punktów. Zwycięskie Niemcy miały tych punktów 185. Wyprzedziła nas jeszcze tylko Wielka Brytania i Francja. Ogólnie dla reprezentacji Polski zawody te były udane. Przed ich rozpoczęciem ostrożnie Polski Związek Lekkiej Atletyki liczył na 7 medali. Skończyło się na 10.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.