Jesteś tutaj: HomeSportZawisza pokonuje Kamionkę w emocjonującym meczu

Zawisza pokonuje Kamionkę w emocjonującym meczu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 30 wrzesień 2017 19:57

Ubiegłotygodniowa porażka Zawiszy w Raciążu mogła podciąć skrzydła niebiesko-czarnym, którzy do tej pory pewnie szli w kierunku V ligi. Ważne z punktu widzenia psychologicznego, było pokazanie w dzisiejszym meczu, iż strata punktów była tylko wypadkiem przy pracy.

 

Kamionka Kamień Krajeński przed VII kolejką zajmowała dopiero szóstą lokatę, która jednak nie odzwierciedla całego potencjału zespołu Krajny. Kamionka zremisowała bowiem na wyjeździe chociażby z ubiegło tygodniowym pogromcą Zawiszy. Również dzisiaj w Potulicach mogliśmy zobaczyć, iż Kamionkę stać na znacznie więcej.

 

Był to mecz na pewno emocjonujący i co za tym idzie ciekawy, z dużą ilością gry technicznej. W pierwszych minutach minimalną optyczną przewagę zdobyli gospodarze, jednak chwilę później problemy niebiesko-czarnym zaczęła stawiać Kamionka. Odpowiedzią na to była bramka Wojciecha Ruczyńskiego z 12 minuty, który dobił odbity od obrońcy Kamionki  strzał Pawła Kanika. Goście utratą bramki się nie załamali i na pewien okres I połowy zdobyli nawet przewagę na boisku. W 39 minucie goście ruszyli z kontrą i w trakcie zagrywania w pole karne Zawiszy zdaniem sędziego obrońca gospodarzy dotknął piłkę ręką. Arbiter podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Tomasz Mrugalski doprowadzając do wyrównania. Mecz jakby zaczął się od nowa. Czy karny był słuszny? Decyzja ta budziła kontrowersje.

 

 

Druga odsłona meczu należała już do Zawiszy. Można powiedzieć, że niebiesko-czarni w końcu zapomnieli o porażce z Raciąża. W 51 minucie po zagraniu z rzutu wolnego bramkę główką zdobył Patryk Błażejewicz. Był to dość nietypowy stały fragment gry, bowiem niemalże na całej linii bramkowej znajdowali się piłkarze. Zobaczyć można jego rozegranie na naszym materiale filmowym. Ostatecznie wynik meczu ustanowił widowiskowym uderzeniem Paweł Kanik.

 

Skrót filmowy meczu Zawisza - Kamionka Kamień Krajeński

 

Zawisza Bydgoszcz – Kamionka Kamień Krajeński 3:1 (1:1)

12 minuta – Wojciech Ruczyński

Tomasz Mrugalski – 40 minuta

51 minuta – Patryk Błażejewicz

82 minuta – Paweł Kanik.

 

Zawisza Bydgoszcz: Marcin Niwiński – Patryk Szymański, Bartosz Stoppel, Jakub Konopczyński, Bartosz Bąk – Adrian Brzeziński, Patryk Błażejewicz (80, Tomasz Widomski), Adam Wiśniewski, Paweł Kanik (86, Oskar Ziemba), Wojciech Ruczyński (85, Jarosław Lewandowski), Arkadiusz Nowicki (72, Artur Cielasiński).

 

Kamionka Kamień Krajeński: Karol Sowiński – Bartosz Czapiewski, Szymon Tusznio, Artur Bukowski, Tomasz Czapiewski, Mariusz Strumiłło, Dawid Chmarzyński (61, Wojciech Steinborn), Bartosz Lepak, Nikodem Nawrocki (69, Dariusz S;pica), Dawid Kobus, Tomasz Mrugalski.

 

Po 7 kolejkach Zawisza zajmuje pozycję wicelidera. W tabeli przewodzi Fala Świekatowo.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.